TONICK

Co na TV přehrávání?

Zdravím,
mám počítač. Poměrně výkonný (je-li to důležité).

A chtěl bych Vás poprosit o sdělení kroků které musím udělat (vyhledat, nakoupit, zařídit, zjistit, objednat,..), abych mohl mít vysílání v TV (vzhledem k absenci příjmu analogového či digitálního vysílání) vedené přes počítač (SKART i audio-video konektory na TV mám), ale mohl zároveň i na počítači pracovat. To znamená, chci např. psát dokument na počítači, ale přitom poslouchat jako podkres televizi, která ale bude nějak připojená na počítač a programy na ní budou fungovat právě skrze počítač (televize sama o sobě nemá co vysílat – není do ní teď veden analogový ani digitální signál a nemá ani žádný modulátor pro příjem signálu např. satelitu). Co tedy zařídit, abych mohl zároveň používat počítač a zároveň sledovat televizi, která by z toho PC vysílala televizní programy a prakticky byla přes PC řízena?

Děkuji za odpovědi, palce za snahu odpovědět :) Díky

Nejlepší odpověď
cochee

Ono asi alfou a omegou bude zdroj toho TV programu/vysílání (internet?), vše ostatní je záležitost vhodné grafické karty, která poskytne výstup vhodný pro zpracování TV přístrojem a následně vhodný režim této karty pro zobrazování na dvou zařízeních současně. Pokoušel jsem se o něco podobného, akorát ne TV, ale film na DVD – nevím jestli existují lepší grafické karty, ale ovladače k mé nedovolily různá rozlišení na LCD panel (plocha) a TV (okno s přehrávačem videa), takže byl nutný kompromis – video na TV bylo příliš jemné až „rozmazané,“ zatímco plocha Windows na LCD byla zbytečně hrubá, s obřími ikonami a písmem.

Další odpovědi
Hlada

Jsou tři možnosti:
grafika s výstupy na dva monitory, např DVI + TV (nejčastější)
dvě grafiky
splitter
Nastavení různého rozlišení by mělo být možné přímo ve Windows.