ptáč

Co na to říkáte? Zeman přivezl z Kazachstánu českým firmám kontrakty za 450000000 dolarů. Je to špatně, nebo dobře?

Doplňuji:
A proč by tam měl zůstat? Vždyť takového akčního politika jsem si přál. Nepřijel do Číny či Kazachstánu spát a jíst ale opravit naši ekonomiku!

Nejlepší odpověď
gecco

ROFL…

Nechci ti kazit radost, ale jestli se domníváš, že ty kontrakty vznikly s přispěním (nebo snad zásluhou) Zemana – jsi velmi naivní. Podmínky se vyjednávají řadu měsíců dopředu (mnohdy jsou smlouvy i úplně jindy podepsány), nějaký prezident na takové obchody nemá nejmenší vliv – to je jen kouřová clona a divadýlko (na obou stranách).
😉

Další odpovědi
carpediem

Je to špatně, dobře by bylo, kdyby Zeman v Kazachstánu zůstal:-))

mojitek

Není dokonalý,to jistě ne,ale za svým názorem si stojí,je akční a neohne se jak větvička ve větru.Je to politik který je prostě svůj.K čemu politik který se -líbí světu-to už tu bylo..a k čemu to bylo? Potřebujeme konečně někoho radikálnějšího.To o tom americkým pivu je prostě holý fakt,stejnětak to řekl o slovenským.Nebylo to diplomatický zrovna,ale aspoň řekl pravdu,žádný caviky s tím,že? :D
Doplňuji:
Pepa25 : jakože podnikatelé chtěli ušetřit za letenku? :D

Kura

Dobře !
Doplňuji:
S tvým doplněním můžu jen souhlasit.

anonym

Vivat Zeman !
A vy ostatní třeba se potento!

Pepa25

Citace: „Zeman dnes také o vzájemné ekonomické spolupráci mluvil na podnikatelském semináři. České firmy tam dnes podepsaly dohody za asi 450 milionů dolarů. Týkají se dodávek technologií a technologických celků v oblasti zemědělství, důlních zařízení, ale také dodávek zbraní. Ve většině případů se jednalo o memoranda předpokládající další jednání o spolupráci.“

Přesně jak píše gecco, Zeman nic nepřivezl. Naopak si ním si zajela na účet státu skupina podnikatelů na výlet, aby podepsali smlouvy, které by byli uzavřeny i bez návštěvy nebo „memoranda o porozumnění“, ze který také vůbec nic nemusí být. Všechna jabka a hrušky se sečtou a vydává se to za úspěšnou „ekonomockou diplomacii“,

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/zpravy/sve­tovaekonomika/_zpra­va/zeman-oznacil-kazachstan-za-zemi-hospodarskeho-zazraku--1424316

setapouch

Raději bych, kdyby se české firmy soustředily na země, kde nám nehrozí mezinárodní izolace. Zeman nás staví do role vzývačů stalinistického Sovětského svazu, pardon, putinovského Ruska.

mosoj

Zcela určitě ano. On přivezl kontrakty i z Číny ( samozřejmě má na to sebou průmyslníky), ale bez jeho účasti by to šlo hůře, ne-li vůbec.
Na rozdíl od Havla, který se modlil s Dalajlámou.
Gecco radost mně nezkazíš. Kdyby jsi četl lépe ve zprávě bylo, že většina kšeftů bude třeba ještě dopracovat do stádia kontraktu. To je ale věcí již těch podnikatelů.

gecco

Mosoji – vám radost nekazím…
🙂
Klidně buďte fantastou a opájejte se smyšlenkami, já jsem realista…

ptáč

Pepa25 … od roku 2013 začínáme dosahovat každoročního obratu… to něco znamená.

Pepa25

Co má r. 2013 společného se současným prezidentem? Jinak ke kšeftům dohodnutým státními agenturami apod. mám skepsi, dost často to dopadá takto:
http://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/policie-obvinila-pet-lidi-kvuli-uveru-ceb-na-projekt-v-cine/r~cd5515f­21bce11e4b8560025900fe­a04/

Ale můžeme se vrátit do ČR, vzpomínáte, jak jistý Zeman prosazoval Philips v Hranicích n. Moravě skoro přes mrtvoly? Stala se chloubou regionu, největším zaměstnavatelem a tahounem místní ekonomiky?

ptáč

Mojitek, pro havloidy stačí obnovení branné povinnosti a rozvášněné červené karty. Nebo povídání o utlačených Tibeťanech, o budoucnosti, o lásce a nacpat si břicho. Pak jít spát. Pak se vrátit zpět do Prahy a tam se věnovat lidským potřebám. Nikdo za celou dobu neřekl, a to snad ani rodiče těmto dětem doma, že potřebujeme růst ekonomicky. A když se schopnosti politika snoubí s diplomacií a obchodem, je to nejlepší politik kterého potřebují všechny země.

Jestli to divadýlko vyšlo, je to jen dobře. To není divadýlko pro oči, to je pro naše hospodářství.

gecco

Carpediem → to néééé, v Kazachstánu nééé.
To je moc blízko…
;-D