Mc Merkurion

Co na to říkáte? Ceny na Slovensku a v Německu klesají, dopad pocítí i Česko…

…netěšte se zbytečně…
Právě obavami z deflace zdůvodňuje Česká národní banka (ČNB) intervence proti posilování koruny vůči euru.
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/383285-ceny-na-slovensku-a-v-nemecku-klesaji-dopad-pociti-i-cesko.html
(ČNB se nikam jinam než do zábavy nehodí…)

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud si připomeneme charakteristiku dobře fungující ekonomiky, pak třeba Slovákům není vůbec co závidět. Pokles cen zapříčiňuje klesající poptávka, to si vynutí omezování výroby s čímž souvisí menší potřeba pracovních sil a potažmo výpadek ve výběru daní, tedy restrikci výdajů státu vč. těch ze zákona. Naše ČNB odbyt reguluje přes kurz koruny, na Slovensku se vláda rozhodla podpořit spotřebu snížením DPH některých potravin a jiných položek. Vývoj cen budou kontrolovat jejich důchodci a časem možná i uliční výbory. Mají podstatně vyšší nezaměstnanost a skoro půl milionu romáků. U Němců je to pak poněkud jiná kapitola. ale důsledek má podobné příčiny,

Další odpovědi
ptáč

K mému grafickému čtverečku, ve kterém čučí pracovnice do dáli, se zdviženou levicí, aby si zakryla zásah od slunce, nad zaplněnou krajinou zaplnivších uprchlíků, pod tím je nápis: Kvóty jsou splněny.

ptáč

Ze zpráv se nedozvím nic. Proč sem jezdí slováci za prací, když mají ojro, lepší eukonomiku? /Tohle musí být krátkodobý disbalanc. Co si mám o tom myslet, „pokles regulovaných cen zemního plynu a zlevnění pohonných hmot.“ Že nás, obyčejné spotřebiče Kauflandů musí držet za okovy?

nenene100

ČNB je zábavná:-D
Já se hrozím toho, že vedení se vytřídá a někdo ty opakované intervence najednou „zruší“ to pak bude hyperdeflace.

Mc Merkurion

dej v*lovi funkci a takhle to dopadne…
a to furt slibovaly: utahujte si opasky,bude líp,já už žádnou díru nemám a ČNB ji dycky najde…

ptáč

Ale dejme jim šanci a vsaďme si v tipsportu. Buď tomu nerozumí, nebo tomu rozumí.