marci1

Co na to říkají asi Britové ? Brit s výdělkem méně než 50 000,–Kč si nesmí přivézt do země manželku/a, pokud je cizinec.

Doplňuji:
Británie zabránila svým občanům, kteří vydělávají méně než 50 000 Kč měsíčně, aby do země přivezli manžela či manželku, pokud je cizinec – See more at: http://www.blis­ty.cz/art/73895­.html#sthash.yF­W6l83N.dpuf

Nejlepší odpověď
led

To sa treba opýtať Britov.
Príčinu treba hľadať v histórii.
V Británii platí ešte i dnes množstvo zákonov vzniknutých v stredoveku. Tento zákon je jeden z nich, prirodzene novelizovaný. Zmyslom tohto zákona je zabrániť nadmernému prisťahovalectvu (s manželkou cudzinkou veľakrát prichádzala aj jej rodina), čim sa zvyšoval aj počet nemajetných obyvateľov kráľovstva.

Další odpovědi
anonym

Souhlasím…
A beru to jako naprosto logické – myslím, že i v UK mají rozpočet nadměrně zatěžující sociální systém…
😉
Doplňuji:
A jo – promiň – já si blbě přečetl otázku…
😉
Co na to Britové? – to nevím.
Na problém se dá koukat ze dvou aspektů – Britové jsou velmi otevření (aspoň pokud jsem poznal) vůči jakýmkoli národnostem (a barvě pleti…), ale současně
vidí, že přistěhovalci mají téměř výhradně ekonomické zájmy a to zájmy nikoli vydělávat, ale ´parazitovat´…
Takže zřejmě tímto předpisem dávají najevo – ať si každý vezme a do země přivede koho chce – pokud si na to vydělá. Aneb – ´vlastních´ chudých máme i my dost.
😉