Ivetka303

Co na suchý kašel a bolest na plicích..

Víte nějaké babské rady, co pomáhá na kašel a z toho bolest na prsou? K lékaři nechci, ještě bych chytla v této době chřipku…
Doplňuji:
nemám ani horečku, bolest hlavy, ani bolest v krku – pouze kašel. To by byla zajímavá chřipka !!

Nejlepší odpověď
anonym

Jsi si jistá, že ji nemáš? Takhle mi chřipka začala 6.ledna. Na nemocenské jsem ještě dnes, protože se z toho vyvinul zánět průdušek. Takže má babská rada zní: běž k doktorovi.

Další odpovědi
Bedy

Vykašlete se na babské rady nebo to může skončit ještě hůř. Když se opravdu tak bojíte, vezměte si roušku. Bohužel věřím, že chřipku už máte.

Jinak určitě doma v teple a v klidu odpočívejte (žádný notebook v posteli, prostě v klidu ležet a klidně spát), pijte hodně teplých tekutin (ideálně čaje na kašel) a do toho užívejte léky, které Vám lékař doporučí nebo předepíše.

mirlin

jen pro doplnění sopky , střídal bych to s medem !

Znáš tu dětskou říkanku o mravenečkovi " a mraveneček stůně dál " -tak to je něco podobného jako rada očky ......

Sopka

očko zase rozumuje,dej si mlíko /horké s máslem / ,schovej se do peřiny a vypoť se !!

anonym

Budu rozumovat jako Očko.
Raději mazej k doktorovi, může to být bronchitida, nebo dokonce začínající zápal plic.
V době prasečích chřipek, bych rozhodně neriskoval a zašel k doktorovi včas.

Vembl

Poradí vám jedině lékař. Podívá se vám do krku, poslechne vás a případně udělá CRP test (speciální test kdy se z kapičky krve zjišťuje přítomnost C-reaktivního proteinu, který signalizuje bakteriální zánět). U déle trvajícího kašle může také předepsat rentgen plic s jehož pomocí se dá prokázat prodělaný zápal plic, což by se pak přeléčilo antibiotiky. Rozhodně bych kašel nepodceňoval a pokud trvá déle než 5 dní, šel bych k lékaři. Připravte si pro něj odpověď na otázku zda se jedná o kašel suchý nebo vlhký (suchý znamená, že nevykašláváte žádný hlen, zatímco vlhký je doprovázen vykašláváním hlenu). Horečku mít ani nemusíte. Takže rozhodně neváhejte a běžte se poradit s lékařem.