Avatar uživatele
ghoul

Co na spáleniny od sluníčka?

Docela hodně jsem se spálil hlavně na obličeji a na rukou a to i přesto, že jsem se namazal krémem. Prosím vás poradíte mi, co je na to dobré? Asi nějaké mléko po opalování, ale to seženu až v pondělí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4694 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tvaroh , kysele mleko , nebo mozna i normalni … jestli mate doma. Nebo , nenechavat suchou , spalenou pokozku a namazat nejakym neparfemovanym kremem . Nivea … co mate doma . -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Jako první pomoc můžeme využít i moudré rady našich babiček, a na postižená místa použít např. obklad z bavlněné látky smočené v chladném mléce nebo masky z masky z tvarohu, jogurtu nebo syrovátky. Kyselina mléčná v nich obsažená totiž působí protizánětlivě a zarudnutí by mělo do 48 hodin ustoupit.

Všechna uvedená opatření však lze využít pouze u MÍRNÝCH slunečních spálenin. Jakékoli těžší spáleniny vyžadují odbornou pomoc a ošetření a samoléčba by v tomto případě mohla být spíše hazardem s vlastním zdravím než pomocí.

Zdroj: http://www.ze­ny.cz/magazin/zdra­vi/jak-osetrovat-slunecni-spaleniny.aspx

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

výborný a vyzkoušený je bílý jogurt napadlej si ho na ona místa spálená a to opakovaně vytáhne pěkně horkost
zítra si kup Panthenol po opalování

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

A zitra si kupte panthenol ve spreji. Zklidnuje a chladi spalenou pokozku. btw. by me zajimalo, kde jste se tady ten vikend dokazal spalit, kdyz porad prsi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ponytail

Pokud máte doma rostlinu aloe vera, můžete uříznout kus masitého listu,rozříznout ho po délce na 2 díly a potírat spáleniny tou tekutou látkou, kterou listy vylučují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

uvař černý čaj (1 lžička sypaného čaje na 1 dcl vody), nech vystydnou a tampónem potřít spáleniny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Zkuste sprej panthenol, nebo odkaz:

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/?zdrava-pokozka-a-kuze,32

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek