ghoul

Co na spáleniny od sluníčka?

Docela hodně jsem se spálil hlavně na obličeji a na rukou a to i přesto, že jsem se namazal krémem. Prosím vás poradíte mi, co je na to dobré? Asi nějaké mléko po opalování, ale to seženu až v pondělí.

Nejlepší odpověď
anonym

Tvaroh , kysele mleko , nebo mozna i normalni … jestli mate doma. Nebo , nenechavat suchou , spalenou pokozku a namazat nejakym neparfemovanym kremem . Nivea … co mate doma . -iv-

Další odpovědi
iceT

Jako první pomoc můžeme využít i moudré rady našich babiček, a na postižená místa použít např. obklad z bavlněné látky smočené v chladném mléce nebo masky z masky z tvarohu, jogurtu nebo syrovátky. Kyselina mléčná v nich obsažená totiž působí protizánětlivě a zarudnutí by mělo do 48 hodin ustoupit.

Všechna uvedená opatření však lze využít pouze u MÍRNÝCH slunečních spálenin. Jakékoli těžší spáleniny vyžadují odbornou pomoc a ošetření a samoléčba by v tomto případě mohla být spíše hazardem s vlastním zdravím než pomocí.

Zdroj: http://www.ze­ny.cz/magazin/zdra­vi/jak-osetrovat-slunecni-spaleniny.aspx

hanulka11

výborný a vyzkoušený je bílý jogurt napadlej si ho na ona místa spálená a to opakovaně vytáhne pěkně horkost
zítra si kup Panthenol po opalování

casey

A zitra si kupte panthenol ve spreji. Zklidnuje a chladi spalenou pokozku. btw. by me zajimalo, kde jste se tady ten vikend dokazal spalit, kdyz porad prsi.

Ponytail

Pokud máte doma rostlinu aloe vera, můžete uříznout kus masitého listu,rozříznout ho po délce na 2 díly a potírat spáleniny tou tekutou látkou, kterou listy vylučují.

arygnoc

uvař černý čaj (1 lžička sypaného čaje na 1 dcl vody), nech vystydnou a tampónem potřít spáleniny.

BandiOl

Zkuste sprej panthenol, nebo odkaz:

Zdroj: pknewshop.cz/zdra­vi/?zdrava-pokozka-a-kuze,32