Vojtěch

Co na promrzlé Varhaníkovy ruce?

Ahoj, mám kamarádku varhanici a dnes si mi postěžovala, jak mívá při hraní promrzlé ruce. Neměl by někdo nějaký dobrý nápad co s tím provést?
Doplňuji:
V rukavicích se hrát nedá, potřebuje mít v rukou cit. Snad jen bezprsté rukavice. Kostel, ve kterém hraje, bohužel vytápěný není. Napadly mě též ty chemické ohřívací pytlíky, kterými by se mohla zahřát v přestávkách. Ale ještě zkouším, jestli někdo neví o něčem ještě lepším :) Díky!

Nejlepší odpověď
anonym

Na prokrvení a zahřátí je výborný jalovcový krém. Opět od JUSTU. Je to snad to jediné, co kromě rukavic bude fungovat. Ovšem ne půl dne. Nejintenzivněji krém hřeje podle citlivosti půl hodiny až hodinu. Taky ale může zahřát jeho cena, protože stával cca 350,– Kč. Dnes bych to typovala tak na 4 stovky. Je kvalitní a stačí ho jenom nepatrné množství, takže o to déle vydrží.

Další odpovědi
megahit

třeba by pomohly cyklistické rukavice, nebo spíše tedy jejich obdoba v pletené podobě (rukavice s ustřihnutými prsty). Kamarádka je používá při focení, ruka je v teple a trochu to tak pomůže i před mrznutím prstů

anonym

Na prohřátí postačí přiložit ruce na plastovou rychlovarnou konvici.

(pro hnidopichy: samozřejmě že v konvici musí být horká voda)

venkovan

Vyhřívané rukavice motorkáře.

štamgast

Počkej, snad hraje v kostele, kde je nad nulou, ne? A co takhle si je před tím opláchnout teplou vodou nebo použít rukavice (i když to by se jí asi špatně mačkaly klávesy)?