OuSí

Co na bolest kolen?

Ahoj je mi 14. Při Fyzické namaze (trénink) mě bolí kolena… bolí mě pak i po fyzické námaze… nikdy dřív mě neboleli ,až teď… Osobně si myslím že to bude tím že začínám teď docela rychle růst… Nevíte co na to pomáhá…??? Dík za všechny rady :)

Nejlepší odpověď
kropitko

Tento problém měl můj starší syn skutečně způsobený tím,že začal hrozně rychle růst. Nechtěl baštit chrupavky,šlachy apod,takže mu chyběl kolagen,dále by to chtělo,kromě kolagenu, taky vápník a hořčík a možná i další vitamíny.
Doplňuji:
popelko dík za bodík,ale chtěla jsem ještě v rychlosti připsat,aby si dal pozor a pokud by měl pocit,že mu i rychle nabývá svalová hmota,případně objem na rukou,nebo kdekoliv jinde,ať se nestydí a maže si to. Jinak se může stát,že mu např. popraskají bicepsy a to nevypadá hezky…mladýmu se to stalo,jelikož se styděl mi to říct,nevěděl z čeho to má,tak až když bylo pozdě se svěřil…mažem,ma­žem,ale jizvy(strie) už zůstanou.

Další odpovědi
led

skús si dobre premasírovať nohy. Od stehna po špičky prstov, aj chodidlá. Takáto masáž po tréningu spolu s osprchovaním nôh studenou vodou pomáha

ReHu

Záleží také na tom, jaká to je bolest. zda spíše píchá nebo třeba tlačí apod.
Z rychlého růstu + námahy by to být mohlo. ale více by spíš poradil odborný lékař.
Obecně bych ti doporučila Glukosamin HCL a Omega 3. (Raději zkontroluj složení, zejména u Glukosaminu záleží na výši obsahu glukosaminu, je rozdíl jestli je obsah 62% nebo 83%).

Michal

Koňskou mast-prohřívací:ma­sírovat kolena a potom překrýt igelitem a být asi 40min v klidu. Po čase opakovat.Masáž by měl provádět někdo starší.Pokud není,tak si kolena jen namaž a mast pořádně rozetři i do kolení jamky,tedy pod koleno.Mast je poměrně drahá!Sděl mi na e-mail jak si vedeš!

ABdenis

My máme bylinný přípravek, který velice dobře bolest zklidní. Ok Beta plus. V případě zájmu mě můžete kontaktovat pro další info.
ABdenis.@email.cz