Zlatý

Co myslíte, žije se lépe Slovákům nebo Čechům?

Pomohli si Eurem? Těšíte se, až bude Euro i u nás, nebo jste pro Koruny?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podobná otázka ohledně eura tu už padla, já říkám, zatím ne,časem snad.

Jinak je těžké posoudit komu se žije lépe a komu hůře. Záleží na spoustě faktorech.

Další odpovědi:

Bronzový

No já myslím,že jsme na tom líp.Nezaznamenal jsem,že by tolik Češi jezdili za praci na Slovensko,jak je tomu u Slováků.Jako jeden z mála jsem pro Euro,jelikož hodně cestuji,tak je to usnadnění.

Zlatý

Už historicky i podle podle statistiky se máme o něco lépe než Slováci, ale v některých oblastech nás dohánějí nebo dokonče předběhli. Na Slovensku existují mnohem větší sociální rozdíly mezi západem a východem země a mají obrovské břemeno v podobě cca půl milionu romů i vysoké nezaměstnanosti. Pokud jde o Euro, tak se asi příliš neunáhlili, avšak my zatím nemáme do Měnové unie proč spěchat. Její současná podoba nerespektuje ekonomické zákonitosti a v delším časovém horizontu není funkční. Především proto, že dosud všechna realizovaná opatření řeší důsledek a ne příčinu. Ekonomika řady států jako Řecko, Portugalsko, Irsko a některých dalších je tikající časovaná bomba a MU čekají obrovské finanční ztráty.

Stříbrný

Sociální rozdíly jsou tam tak velké jako u nás.S tím eurem by jsme byli větší chudáci jak jsme...

Bronzový

Euro proboha ještě ne.....
SNAD se máme přece jen o něco líp, než Slováci .....
:-/

Bronzový

Já si myslím že jako obylatelé jsme na tom o trošku lépe ale zase jak kde a jak kdo. Stát-Slovensko si myslím že je na tom zase o něco lépe-státní dluhy, asi si ty opasky utáhli o něco víc . A euro - já jsem na naši korunu hrdý

Zlatý

Nevím komu se žije lépe nebo hůře. Někomu lépe někomu hůře ať je to kdekoliv.
Přeji všem aby se měli dobře.

K té koruně a euru. Když jsem v devadesátých létech jezdil po trzích a prodával, abych si vydělal na další podnikání, tak jsem se styděl za Čechy, kteří by pro marku udělali kde co. A Němci toho také dokonale využívali.
Přišel Němec ke stánku vytáhl pět marek a myslel si, že padnu na prdel- Chtěl zboží které mělo hodnotu 500 Kč za pět marek.
Když jsem mu řekl, že o marky nestojím ať mi dá koruny koukal se na mě jako na blázna a myslím že to nepochopil, protože vedle mu skoro utrhli ruku.
Takže se nedivte že tomu českému patriotství moc nevěřím.

Je dobré toto občas připomenout. Paměť je na něco krátká.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.