BEAES

Co myslíte, žije se lépe Slovákům nebo Čechům?

Pomohli si Eurem? Těšíte se, až bude Euro i u nás, nebo jste pro Koruny?

Nejlepší odpověď
kropitko

Podobná otázka ohledně eura tu už padla, já říkám, zatím ne,časem snad.

Jinak je těžké posoudit komu se žije lépe a komu hůře. Záleží na spoustě faktorech.

Další odpovědi
iq

No já myslím,že jsme na tom líp.Nezaznamenal jsem,že by tolik Češi jezdili za praci na Slovensko,jak je tomu u Slováků.Jako jeden z mála jsem pro Euro,jelikož hodně cestuji,tak je to usnadnění.

dudu

Už historicky i podle podle statistiky se máme o něco lépe než Slováci, ale v některých oblastech nás dohánějí nebo dokonče předběhli. Na Slovensku existují mnohem větší sociální rozdíly mezi západem a východem země a mají obrovské břemeno v podobě cca půl milionu romů i vysoké nezaměstnanosti. Pokud jde o Euro, tak se asi příliš neunáhlili, avšak my zatím nemáme do Měnové unie proč spěchat. Její současná podoba nerespektuje ekonomické zákonitosti a v delším časovém horizontu není funkční. Především proto, že dosud všechna realizovaná opatření řeší důsledek a ne příčinu. Ekonomika řady států jako Řecko, Portugalsko, Irsko a některých dalších je tikající časovaná bomba a MU čekají obrovské finanční ztráty.

oskar

Sociální rozdíly jsou tam tak velké jako u nás.S tím eurem by jsme byli větší chudáci jak jsme…

Mili @

Euro proboha ještě ne.....
SNAD se máme přece jen o něco líp, než Slováci .....
:-/

zdeny

Já si myslím že jako obylatelé jsme na tom o trošku lépe ale zase jak kde a jak kdo. Stát-Slovensko si myslím že je na tom zase o něco lépe-státní dluhy, asi si ty opasky utáhli o něco víc . A euro – já jsem na naši korunu hrdý

mosoj

Nevím komu se žije lépe nebo hůře. Někomu lépe někomu hůře ať je to kdekoliv.
Přeji všem aby se měli dobře.

K té koruně a euru. Když jsem v devadesátých létech jezdil po trzích a prodával, abych si vydělal na další podnikání, tak jsem se styděl za Čechy, kteří by pro marku udělali kde co. A Němci toho také dokonale využívali.
Přišel Němec ke stánku vytáhl pět marek a myslel si, že padnu na prdel- Chtěl zboží které mělo hodnotu 500 Kč za pět marek.
Když jsem mu řekl, že o marky nestojím ať mi dá koruny koukal se na mě jako na blázna a myslím že to nepochopil, protože vedle mu skoro utrhli ruku.
Takže se nedivte že tomu českému patriotství moc nevěřím.

Je dobré toto občas připomenout. Paměť je na něco krátká.