dolik

Co myslíte,že přineslo českému národu členství v EU a NATO.

Doplňuji:
No jo.Ten vlezdp…elismus mi taky leží v žaludku.Ale jinak naprosto souhlasím i když nemám potěšení z toho,že tomu tak je.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odpovím otázkou, přestože je to neslušné.
Co přineslo členství v RVHP a členství vojsk varšavské smlouvy?
Dříve jsme lezli do pr..e na východ a nyní lezeme do pr…e na západ.
V Článku 1, odstavci 1) Ústavy České republiky se hovoří, že:
Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.
Neměl by se tento článek Ústavy změnit na:
Česká republika vleze do pr…e každému, přitom pokaždé jinému. Obyčejný člověk a občan je až na posledním místě.
......
(Tímto prohlášením vyjadřuji pouze svůj svobodný názor, jenž mi zaručuje tatáž Ústava-snad?)

Další odpovědi
verka

NATO nechápu, myslela jsem , že nebudeme muset tolik zbytečně zbrojit.
EU mi osobně nepřineslo nic, vlstaně obavy o budoucnost, odneslo mi práci.

led

Zjednodušenie:
európske štáty odvzdali časť slobodného rozhodovania svojích vlád kolektívnemu Európskemu centralismu – nadnárodnej moci. Tá rozhoduje, komu pomôže a koho potopí. Relatívne sa uvolnil pohyb obyvateľstva po únii.
NATO – znížil sa počet aktívnych vojakov v národných armádach a vytvorila sa multinárodná jednotka rýchleho zásahu pre celú Európu (ak budeš zlý – rozumej neposlušný – dostaneš po prstoch)

anonym

Nic dobrého nepřineslo,spíše si odneslo,naše těžce vydřené daně!

leguangauner

co přineslo členství v eu a nato? silné spojence a jistotu že neskončíme ve sračkách..... a myslim si že hlavně to sjednocení armád byl krok k tomu aby žádný velký konflikt už nebyl a když jo tak rychlej a my bysme byly na té vítězné straně… viva la amerika. zaplať pánbů za ně bez nich by sme byly už všichni v budovatelském plánu pětiletky… celosvětové

Neguš

Odpověď pole mne není jednoznačná:něco je dobré(volný pohyb lidí a zboží např.)Jenže pravidla pro východní(nové) země nejsou moc spravedlivá,nap­ř.v zemědělství,kde jsem pracoval.A našlo by se toho víc.
V dnešní době si asi nikdo nedokáže představit jak by to vypadalo,kdyby komunismus pokračoval!!!?

Michal

Odpovědnost,kterou bychom měli mít v rozhodování­.Nemáme ji,proto tu tak vše vypadá a členství bereme tak,jak jste ho nazval vytečkovaně vy.

elektrikář

Není to tak dávno co náš pan mistr vybíral peníze na Větnam.Co z toho máme. Teď platíme miliony aby si naši žoldáci v Avganistánu mněli s čím hrát.Oboje stojí spoustu peněz které schází na školství a zdravotnictví. Na jedné straně dotujeme fotovtické elektrárny a já jako důchodce na to musel v poslední faktůře připlatit 5OO.-Až budu mít penzi jako páni poslanci je to sranda Někdy mi připadají poslanci jako stádo v..... vůbec nepřemýšlí a odhlasují nákup letadel, které pak nikdo nechce. Na obojživelníky nechají udělat pancíře které motory neutáhnou takže do vody nemohou.Nechápu proč naše strojírenství tohle nemůže vyrábět u nás. A k čemu kupujeme bezpilotní vrtulníky které v prachu v Avganistánu nemohou létat.Na to se příjde až je zaplatíme.Stálo to tady zah…ale mněl jsem práci pracoval bych i teď jenže mně nikdo práci nedá.