Pokročilý

Co myslíte,že přineslo českému národu členství v EU a NATO.

Doplňuji:
No jo.Ten vlezdp...elismus mi taky leží v žaludku.Ale jinak naprosto souhlasím i když nemám potěšení z toho,že tomu tak je.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Odpovím otázkou, přestože je to neslušné.
Co přineslo členství v RVHP a členství vojsk varšavské smlouvy?
Dříve jsme lezli do pr..e na východ a nyní lezeme do pr...e na západ.
V Článku 1, odstavci 1) Ústavy České republiky se hovoří, že:
Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.
Neměl by se tento článek Ústavy změnit na:
Česká republika vleze do pr...e každému, přitom pokaždé jinému. Obyčejný člověk a občan je až na posledním místě.
......
(Tímto prohlášením vyjadřuji pouze svůj svobodný názor, jenž mi zaručuje tatáž Ústava-snad?)

Další odpovědi:

Bronzový

NATO nechápu, myslela jsem , že nebudeme muset tolik zbytečně zbrojit.
EU mi osobně nepřineslo nic, vlstaně obavy o budoucnost, odneslo mi práci.

Zlatý

Zjednodušenie:
európske štáty odvzdali časť slobodného rozhodovania svojích vlád kolektívnemu Európskemu centralismu - nadnárodnej moci. Tá rozhoduje, komu pomôže a koho potopí. Relatívne sa uvolnil pohyb obyvateľstva po únii.
NATO - znížil sa počet aktívnych vojakov v národných armádach a vytvorila sa multinárodná jednotka rýchleho zásahu pre celú Európu (ak budeš zlý - rozumej neposlušný - dostaneš po prstoch)

Zlatý

Nic dobrého nepřineslo,spíše si odneslo,naše těžce vydřené daně!

co přineslo členství v eu a nato? silné spojence a jistotu že neskončíme ve sračkách..... a myslim si že hlavně to sjednocení armád byl krok k tomu aby žádný velký konflikt už nebyl a když jo tak rychlej a my bysme byly na té vítězné straně.... viva la amerika. zaplať pánbů za ně bez nich by sme byly už všichni v budovatelském plánu pětiletky.... celosvětové

Pokročilý

Odpověď pole mne není jednoznačná:něco je dobré(volný pohyb lidí a zboží např.)Jenže pravidla pro východní(nové) země nejsou moc spravedlivá,např.v zemědělství,kde jsem pracoval.A našlo by se toho víc.
V dnešní době si asi nikdo nedokáže představit jak by to vypadalo,kdyby komunismus pokračoval!!!?

Stříbrný

Odpovědnost,kterou bychom měli mít v rozhodování.Nemáme ji,proto tu tak vše vypadá a členství bereme tak,jak jste ho nazval vytečkovaně vy.

Stříbrný

Není to tak dávno co náš pan mistr vybíral peníze na Větnam.Co z toho máme. Teď platíme miliony aby si naši žoldáci v Avganistánu mněli s čím hrát.Oboje stojí spoustu peněz které schází na školství a zdravotnictví. Na jedné straně dotujeme fotovtické elektrárny a já jako důchodce na to musel v poslední faktůře připlatit 5OO.-Až budu mít penzi jako páni poslanci je to sranda Někdy mi připadají poslanci jako stádo v..... vůbec nepřemýšlí a odhlasují nákup letadel, které pak nikdo nechce. Na obojživelníky nechají udělat pancíře které motory neutáhnou takže do vody nemohou.Nechápu proč naše strojírenství tohle nemůže vyrábět u nás. A k čemu kupujeme bezpilotní vrtulníky které v prachu v Avganistánu nemohou létat.Na to se příjde až je zaplatíme.Stálo to tady zah....ale mněl jsem práci pracoval bych i teď jenže mně nikdo práci nedá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.