annas

Co myslíte, patří odpadkové koše na cyklotrasy, které vedou mimo obce?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Jiný názor.

Je to diskutabilní, kdo se o ty koše bude starat, kdo je bude vyvážet, a kdo to bude platit ? Zvláště pak když je to mimo obec. Já, celá rodina i přátelé jsme již léta navyklí tomu, že ať jsme kdekoli v přírodě, tak všechny odpadky nosíme nebo odvážíme zpět. Je to ale samozřejmě v odpovědnosti jednotlivců

Další odpovědi
fcoop

Ano

Jasná zpráva. Má to dva háčky.Nebylo by špatné,kdyby je někdo někdy vysypal,jsou taková místa a není jich málo.
A hlavně – pro výstrahu zastřelit každého,kdo na koš evidentně kašle a tělo vystavit s vysvětlujícím nápisem.
Na zemi u laviček je hromada hnoje a prázdný koš tři metry vedle.
Napadne takové prase hodit si kelímek na podlahu v obýváku?

led

Ano

určite na odpočívadlách

venkovan

Ne

Ne a k čemu? Jedině u občerstvení, což je logické.
Odpadkový koš není levná záležitost již při pořízení, další náklady jsou na vyvážení, na jejich obnovu apod. To, že EU teď dáva peníze na cyklostezky neznamená, že budou ty peníze i na údržbu. A tu údržbu ponesou obce v jejichž katastru jsou. A často jsou to malé obce které se svým rozpočtem téměř nezajistí základní chod obce. A nějaký ekonomický přínos je minimální.

Pokud si nějakou potravinu dovezete na kole do místa x, tak ten obal domu dovezete taky. Už to se svou pohodlností nepřehánějte – úklid odpadků jde z našich daní, tak proč ne nechránit pro smysluplnější výdaje než odvoz smetí turistů na skládku

anonym

Ano

Už jsme sice odpovídali, ale budiž: po druhé říkám ano (doufám, že už naposled).
Ostatně na zmíněné místní anketě také převažovaly kladné odpovědi a to byly domorodci, znalí místních poměrů, kdežto my si tu jen tak plácáme pentli, stejně to nemá žádný praktický dopad.
Snad jen apelovat, abychom se o podobné problémy začali zajímat
i v okolí našeho bydliště.

hanulka11

Ano

na 100% patří , myslím, že už si se jednou ptala.........

filva

Ano

Kerberus

Inspirace ze stránky města Litovel. Podobnou otázku položil MÚ občanům.

Kerberus

Hanulko, ptala, ale otázka zmizela.

Kerberus

Ad Dr.Axl – stále nenapravitelný.