annas

Co myslíte, neobjevuje se v televizi, občas i v rozhlase příliš sprostých slov?

Vzpomínám si, že v minulosti televize za ně platily pokutu. Dnes? Jde o záměr? Pomůže vypípávání?

Možná znáte jednoho „šéfa“, který výraz: „Ty v-le,“ prý vyslovil 674krát. Mnoho nadávek ničí jejich kouzlo.

Ruku na srdce: ještě vás baví některé české filmy, kde je každé třetí slovo ve slušné společnosti nepublikovatelné?!

Nejlepší odpověď
anonym

Vulgarizmy,stejně jako násilí a třeba pornografie k této době opravdu patří.Vývoj v těchto oblastech buď bere dech,nebo to jednoho donutí nevnímat to.
Slečny – třeba v busu – na taškách plyšáčky a slovník ožralého popeláře.Školáci upalují kočky,terorizují slabší jedince, a to si natáčejí na mobily.Masakrují se lidé bez domova.Porno? Strčím nos do blbý trafiky......O Netu nemluvě.
Co z budoucnosti národa vyroste? A jejich děti? Nebude to dlouho trvat a budou se ve školách střílet ze samopalů.
Přeháním?
Celá společnost se vyvíjí,někam kráčí.
Uhodnete kam?

Další odpovědi
1popelka1

Tak já stojím někde mezi. Pokud je nějaké to sprosté slovo na místě, akceptuji to, protože i já občas ujedu a ulevím si sprostým slovem, třeba když se mi něco nedaří, i když pouze mezi těmi, co mě znají nejlépe, na veřejnosti si to nedokážu představit….
Ale pokud je věta z většiny složena ze sprostých slov a film nebo pořad je postaven pouze na vulgaritách, to už je na mě moc.

Na „šéfa“ jsem se nikdy nedívala, stačila mi upoutávka a věděla jsem, že to nebude nic pro mě, jestli si někdo na tomhle zakládá úspěch, prosím, pro mě je to obyčejný nevychovaný dlaždič.
Doplňuji:
Že je to dnešní doba a patří to k ní neberu – aspoň v médiích se můžou krotit, třeba časem začnou i lidi. Když už slyším vulgarity přes den na ulici, nemám zájem je poslouchat i v médiích.
Vždyť děti mají často sprostá slova z TV, od vrstevníků, pak až od rodičů, kteří žasnou nad tím, kde to jejich dítko pobralo – alespoň ze zkušeností známých-rodičů-nesociálních případů – to je zas jiná kapitola…

quentos

dovolím si oponovat. Údajná přemíra vulgarizmů holt ukazuje svět takový, jaký dnes ve skutečnosti je, a „vypípávání“ je vracením se do dob cenzury. Mrkněte na zdroj – T. Matonoha to ve svém vystoupení vyjádřil báječně a jeden každý pečlivě vybraný vulgarizmus zde má své místo.
„Vůl“ není sprosté slovo, ale zcela spisovné označení vykleštěného býka; za oslovením „ty vole“ tuším stojí J. Werich, který to ovšem myslel dobře – budeme-li se všichni takto oslovovat, dáme tím najevo rovnost mezi námi. Že to bylo zneužito mládeží, to je druhá věc…

Zdroj: www.youtube.com/wat­ch?v=djFcjDyaZ­NY

BEAES

Taková je dnešní doba, asi to k ní patří. Souhlasím s Qentosem. Nevím jaké filmy máte na mysli, já na to moc nekoukám, ale třeba film „Kuwa hoši guten tag“ by bez těch slovíček nestál za nic.
Toho šéfa já můžu, ale včerejší pořad jsem neviděla, tak nemohu posoudit.

pondělí

pro někoho jsou to sprostá slova pro jiného,hovorová čeština.
pokud jste na vážkách projděte se kolem hřiště,kde si hrají děti a chvilku se zastavte u pískoviště,
Sám jsem letos v létě byl šokován,myslel jsem,že to je krajově,chyba ne,na několika místech naší republiky,se zedník v tváři tvář několikaletého dítěte stydí,a kdeže to ty dětí toto slyší,no jasně doma,u rodičů
Jinak je to zcela přirozený generační vývoj,
mne třeba šokuje,kdaž překvapený člověk neřekne „JEJEJ“ ala začne vydávat zvuk:VAVAVAV",jako opičák,protože to říkají američani,u jejichž fonetiky je to přirozené.

oskar

Ve všem s Vámi souhlasím…

panenka

Ano Annas máte pravdu proto se na takové filmy nedívám.

Hudler

No příliš sprostých slov se vyskytuje normálně, proto se objevují i v televizi. V televizi se to snaží vypípnout tak, aby divák poznal, co mělo být řečeno. No Pohlreich je hulvát. A české filmy v poslední době hodně ztratily ☹

anonym

Mě televize všeobecně nic nepřináší. Televize publikují spousty plevele – upoutávek na něco. Celé jejich vysílání je o tom upoutat pozornost diváka. Pokud mohu, mezi rádii volím Český rozhlas Praha a Brno. Nepamatuji si kdy jsem naposledy zaslechl sprosté slovo z médií. To se může stát při sledování jakéhosi filmu z internetu. Naposledy jsem to zaslech zde
http://www.you­tube.com/watch?v=eP­HK0T7Dn8Q

verka

Někdy to je tak ,že se mezi sprostými slovy objeví pár slušných.