annas

Co myslíte, má pravdu Voltaire? V jakém smyslu lze považovat jistotu za směšnou?

„Pochybovat není zrovna příjemný stav, ale jistota je směšná.“

Odpovědi
hanulka11

Nevím jestli jsem to dobře pochopila, mám ráda své jisté a jistota je příjemná věc. Pokud pochybuji o věci nebo o něčem -snažím se co nejdříve přijít na to- proč tomu tak je a proč vlastně tápu . Pro mne tedy není jistota směšná.

anonym

Ze jisteho neni nic.

poa.li

Řekl bych, že opravdovou jistotu nemáme v ničem. Pak to znamená, že lidé, kteří si ji vytvářejí v umělých věcech (ideologiích, hnutích, nebo frázích) směšní pro někoho být mohou…

anonym

Když nepochybuji o tom, že jistota je zdánlivá, k čemu by mě nebyly opravdové jiné jistoty?