Avatar uživatele
quentos

Co myslíte, má Panenka předky v Německu?

Viděl bych to přímo na sudetskou Němku podle jednoho neomylného znaku. Všimli jste si?
Doplňuji:
skoro každé podst. jméno je u ní s velkým písmenem – jako v němčině. Má Babičku, Mirkovi říká, že není Středa… občas si do podst. jmen taky přidá nějaký ten přízvuk či prolongaci navíc (manžél, s úkolém…).
Jako každé povolání, i učitel jazyků je holt diagnóza, udeřilo mě to na první pohled ;{))>

Panenko, zapátrej, určitě máš nějakou Babičku nebo Dědečka v Německu, případně v Rakousku – vsadím se ;{)>

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym, chucky před 4926 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Losos

To zas bude nějaký poklad ..

EDIT: Nemýlil jsem se .. opět jsi mě Quentosi nezklamal a dokázal jsi mi, že jsi prostě .. prostě Quentos. Už teď jsem zvědavý, co se dozvíme v tvých rozborech příště :-/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dagry

Souhlasím s Miroslavem, že jsou tady někteří katastrofální „hrubkaři“. Ve většině případů se aspoň hodně pobavím a zasměju. Ale, nechme je žít. Ne všem, je naděleno stejně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

A proč ne v Anglii? Tam se také začíná téměř vše velkým písmenem.

Pak by mě ještě zajímalo kde se mluví spisovně. Všude je nějaký dialekt. Nebo alespoň používáte sloh vašeho rodného kraje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Ano mám tam rodinu Quentosi zbytek odpovědi ti už psát nebudu ,protože jí za mě napsali Miroslav ,Dagry,Losos,mosoj,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Tak dělej, šup sem s tím!!!
Doplňuji:
Ano, toho jsem si všimnul také, ale neřeším to. Panenka je z místa, kde se mluví nářečím a tak to používá. Jsou zde však někteří, kteří mají chyby no hrůza, ale je možné, že za ty chyby ani nemohou. Takže to přehlížím.

Upravil/a: Miroslavst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Všiml jsem si taky. Prodála… Ale mě to neva.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

Vidíte? Uhod jsem to ;{)> lingvista se nezapře.

před 4926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Dagry: ani nenarážím na hrubky, to bych si takhle veřejně nedovolil; jen na tu zvláštní shodu s německou gramatikou

před 4926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
salsa verde

?????????????­????????????????????????­???????

před 4926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
panenka

Proč bych měla mít Quentosi předky v Německu

před 4926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

???

před 4926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

???

před 4926 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek