Zlatý

Co myslíte, má Panenka předky v Německu?

Viděl bych to přímo na sudetskou Němku podle jednoho neomylného znaku. Všimli jste si?
Doplňuji:
skoro každé podst. jméno je u ní s velkým písmenem - jako v němčině. Má Babičku, Mirkovi říká, že není Středa... občas si do podst. jmen taky přidá nějaký ten přízvuk či prolongaci navíc (manžél, s úkolém...).
Jako každé povolání, i učitel jazyků je holt diagnóza, udeřilo mě to na první pohled ;{))>

Panenko, zapátrej, určitě máš nějakou Babičku nebo Dědečka v Německu, případně v Rakousku - vsadím se ;{)>

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

To zas bude nějaký poklad ..

EDIT: Nemýlil jsem se .. opět jsi mě Quentosi nezklamal a dokázal jsi mi, že jsi prostě .. prostě Quentos. Už teď jsem zvědavý, co se dozvíme v tvých rozborech příště :-/

Další odpovědi:

Bronzový

Souhlasím s Miroslavem, že jsou tady někteří katastrofální "hrubkaři". Ve většině případů se aspoň hodně pobavím a zasměju. Ale, nechme je žít. Ne všem, je naděleno stejně.

Zlatý

A proč ne v Anglii? Tam se také začíná téměř vše velkým písmenem.

Pak by mě ještě zajímalo kde se mluví spisovně. Všude je nějaký dialekt. Nebo alespoň používáte sloh vašeho rodného kraje.

Zlatý

Ano mám tam rodinu Quentosi zbytek odpovědi ti už psát nebudu ,protože jí za mě napsali Miroslav ,Dagry,Losos,mosoj,

Zlatý

Tak dělej, šup sem s tím!!!
Doplňuji:
Ano, toho jsem si všimnul také, ale neřeším to. Panenka je z místa, kde se mluví nářečím a tak to používá. Jsou zde však někteří, kteří mají chyby no hrůza, ale je možné, že za ty chyby ani nemohou. Takže to přehlížím.

Všiml jsem si taky. Prodála... Ale mě to neva.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

Vidíte? Uhod jsem to ;{)> lingvista se nezapře.

Zlatý

quentos

Dagry: ani nenarážím na hrubky, to bych si takhle veřejně nedovolil; jen na tu zvláštní shodu s německou gramatikou

Bronzový

salsa verde

?????????????????????????????? ??????????????

Zlatý

panenka

Proč bych měla mít Quentosi předky v Německu

Zlatý

ReHu

???

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.