annas

Co myslíte, je významový rozdíl mezi spojením „být nebohý“ a „být ubohý“?

Nejlepší odpověď
ten který je

Nebohý může být např.sirotek který ztratil rodiče,nebo nebohá obět nějaké katastrofy.Ubohý může být člověk na mysli,který je hloupý a omezený.Také se dá označit člověk nemajetný jako např.bezdomovec,kte­rý přišel o vše a je tedy ubohý.

Další odpovědi
GM

Rozdíl je. Nebohý je nebožtík, ubohý je ubožák, chudák, který ještě není nebožtík.

anonym

Nebohý – k politování…
Ubohý – cítím v tom despekt.

vagra

Nebohý-nešťastný,
Ubohý-politováníhod­ný,chudý