pusinka50

Co myslíte

že pijí herci ve skutečnosti, když si nalijí do sklenek trochu červeného vína? Nalijí si jen trochu a ve scénách jen trošku upijí, takže by ji víno nestoupalo do hlavy ani při opakovaných záběrech. A to víno vypadá skutečně jako víno i s jeho odleskem. Čím by to bylo dobarvené, kdyby to víno nebylo?

Nejlepší odpověď
Araxis

Kdyby měli pít vino tak by se film pěkně podražil.Jsou to ovocné džusy-běžně dostupné v cateringu-dle mých přímých informací :)

Další odpovědi
anonym

V záběru pijí (většinou) náhražky, o pauzách mezi záběry si dávají na co mají chuť, co chtějí a co zvládnou aniž by měli problém s odvedením práce (ne vždy se podaří). 🙂

Braník

Někteří pijí jen obarvené nápoje,jiní pijí pravé víno,nebo pivo
např.pan Horníček -hovory H

marci1

Určitě nepijí víno. Nějaký džus, ovocnou šťávu a nebo něco podobného. Nemá to ani barvu vína.

Matthew

Přesně :) Na co dobarvovat, když místo červeného jde použít višňový džus, místo bílého vína a místo whisky se zase používá jablečný džus a ostatní jako vodka, slivovice nahradí už jen obyčejná voda :)

led

S ohľadom na nosné a chuťové buňky spoluhercov naozaj nepijú alkoholické nápoje. Šikovný rekvizitár dokáže vyčarovať požadovaný nápoj bez ohrozenia zdravia herca. Potravinové farbivo jestvuje a vyrobiť napríklad „originál šampus“ aj s natlakovaním, aby to správne buchlo, tiež nie je problém, tak isto i pivo s peknou penou.
Ale niekedy sa naozaj podáva originál, sú to prirodzene výnimky, aspoň v našich končinách.

anonym

byli by navátý a zapoměli by text, maj tam nalitý čaj, rybíz, nebo tak něco, co je barevně stejné, jako alkohol, jo jasně krom Horníčka, ten klůtal pořád a taky Polívka
Doplňuji:
LuK4S3k CZ jak bys napěnil čaj, aby vypadal, jako pivo? Pivo je nealko, snad..

LuK4S3k CZ

Víno je pravé. Jen místo piva pijí čaj.

Araxis

dovoluji si nesouhlasit.Závěrem chci napsat že ač pijí tak na stálé opakování scény pouze smočí rty a dělají že upíjí.Kdyby měly hltat hektolitry džusu to by bylo o průjem.

led

Priznám, ušlo mi naznačenie filmu „ani při opakovaných záběrech“ v otázke. Medzi našimi informáciam je malý rozdiel.
Vy hovoríte o filme, kde pred krátkou ostrou prebieha množstvo skúšok a ja hovorím o všeobecnom herectve na javisku.

Rozdiel medzi filmom, či tv záznamom a živým javiskom je totiž obrovský. Pri nakrúcaní, ak sa stane chyba, nakrúti sa znova…kdežto v živom predstavení vyslovené, akciu, už nemožno vrátiť späť, život ide ďalej,,,

led

Vtipné odpovede… džús, ovocná šťava :)
skúšali ste niekedy hovoriť s ústami plných slín? To práve tieto sladké nápoje robia…
Ako diváci predsa vyžadujete od herca zrozumiteľnosť reči.
Nápoje nesmú byť veľmi sladené, aromatické či dráždivé.