sesednizkola

Co muzu pro sebe uzitecneho delat ve vezeni?

Krome posilovani. Co hudebni nastroje? Da se tam nejak klidne i tajne cvicit za uplatu treba na nejake male elektricke varhany? Muze tam za mnou dochazet lektor? Kdyz prijde slecna, nechaji nam chvilku „pro sebe“? Jak je to se studiem jazyku v prumerny vezensky knihovne? Co uzitecneho zkratka delat, aby to tam uteklo co nejrychleji a byl to co nejuzitecneji straveny cas a neco pekneho si clovek odnesl? Rozepiste prosim podle stupne ostrahy.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Můžeš se věnovat četbě, inspirativní by byl například Hrabě Monte Christo, Tulák po hvězdách, Věž, Vězeň č. 1260 a podobná tématická literatura.

Další odpovědi
Zaibatsu

Záleží taky na druhu vězení, jestli dohled, dozor, ostraha, zvýšená ostraha. O hudebních nástrojích si zřejmě musíš nechat zdát, leda tak na učebně a to by bylo asi komplikovaný, na celu je nedostaneš a bude to s lektorem. Slečna je nejslabší vězeň na cele. V knihovně to neni tak, že si pučíš, co chceš, knihu dostáváš přidělenou, ale většinou ti daj, co chceš. Ve vazbě se lidi učej třeba jazyky.

anonym

Chodit do zaměstnání, nejlépe do uranových dolů a z výdělku si platit vězeňský hotel. Uleví se ti a daňovým poplatníkům rovněž.

anonym

jelikož se tam recidivisté vracejí rádi, tak se tam asi dá dělat cokoliv, o čem si slušní lidé myslí, že to není možné. osobně bych tam zakázal úplně všechno. potrestaný člověk tam odsud musí odejít totálně degradovaný, aby si začal uvědomovat, co je zač. směli by jen mlátit do kamene a jinak nic. jedno jídlo, studená voda, žádné návštěvy, knihy jen bibli. vězení si nikdo nesmí plést s dovolenou, ale s tím, že se tam má napravit.

anonym

Ve vězení pro sebe můžeš udělat hodně, PROTOŽE TO MÁŠ ZADARMO.Na svobodě za jakoukoliv aktivitu musíš platit.
A poměr jak se mají vězni a jak důchodci je zde
http://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-penize/10654/nes­pravedlnost-vezni-maji-vsechno-zadarmo.html

A nebo je jiný nápad
KRÁSNÝ NÁPAD

DEJME STARŠÍ LIDI DO VĚZENÍ A ZLOČINCE DO DOMOVŮ DŮCHODCŮ

< nápad pochází z Německa, ale naše reálie se zase tolik neliší >

  • * * * *

Následkem toho by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky,

léky, pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly.

Dostávali by peníze, místo, aby za ubytování platili.

Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, a v případě potřebyby se jim tedy

dostalo okamžité pomoci.

Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a oblečení by jim bylo

pravidelně práno a žehleno.

Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na pokoj.

Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny.

Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické terapii a také do

bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání.

Měli by nárok na kolečková křesla, na žádost by mělilegálně bezplatně k dispozici

pyžama, boty, pantofle a další pomůcky.

Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené velkorysou zahradou.

Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a neomezené telefonování.

Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti, dohled by musel

dodržovat kodex chování!

Zločinci by dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné jídlo, byli by osamělí

a bez dohledu.

Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel týdně (pokud vůbec).

Žili by v malém pokojíku a platili za to 2.000 € měsíčně, bez naděje se z toho dostat živí.

< A KONEČNĚ BY BYLA SPRAVEDLNOST PRO VŠECHNY

Klaproth

Slečna nepřijde, tu budeš dělat ty.

Leoš Literák

Jazyky

KubikKiller

můžeš zbít ostatní vězně :)

Lolita323

Byt tebou tak denne přemýšlím proc jsem tam a jak to když ne napravil tak alespon jak nic podobného neudělat znovu az vylezes.Přemýšlej jak byt lepším člověkem. ..pokud to vezmeš vážně tak ti takove přemýšlení zabere dost času.Věnuj se něčemu čim nepomůže jen sobe ale i okolí.

GM

Otevři web Vězeňská služba České republiky, Výkon vězeňství, tam se něco z toho co tě zajímá dozvíš.