Tereza123

Co můžu dělat s otcem?

Otec mi dal lhůtu 6 měsíců k vystěhování se z domu. Je mi 18 let a studuji. Existuje způsob jak ho donutit k placení aspoň nějakých peněz po době opuštění společné domácnosti?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zákon o rodině. Pokud studuješ, jsi stále nezaopatřené dítě. Jeho povinností je tě živit,…
Ovšem neznám skutečnost a vše může být i trochu jinak. Ruku na srdce, proč ti dal lhůtu?

Další odpovědi
anonym

pokud řádně studuješ tak je jeho povinnost tě živit,ale pozor mohl bys narazit jestli maš nějake neomluvené hodiny,

Čarodějnice

Bohužel tento trend se stává více a více.Rodiče si neuvědomují že jsou rodiči.Vím někdy jsou děti na pěst ale nemají co děti vyhazovat z bytu.Musejí je živit ale přispívat jim na cigarety,alko­hol,značkové věci nemusí.Můj závěr dát dítěti co je potřeba,zdali vyžaduje více najdi si brigádu at víš co vše obnáší.

led

Že ti dal lehotu, znamená, že sa vyhadzov môže zmeniť. Skús sa zamyslieť, prečo k tomu došlo.
Aj keď zákon o rodine hovorí o vyživovaní dieťaťa počas príprave na povolanie, nehovorí nič o spoločnom bývaní. To znamená prispievať na stravu, oblečenie, štúdium, zdravie a ubytovanie, ale nie na zábavu a pod. Takže „zábavu“, alkohol, cigaretky a chlapcov si budeš musieť financovať zo svojich príjmov.

anonym

Dobrý den. Váš otec je ze zákona povinen
vás při studiu finančně podporovat do vašich
26ti let.Obraťte se na právní poradnu. Budete
mít úspéch.---ZAJ-PO

eva

To je mi tě teda líto ☹.Měla by sis jako plnoletá studující zažádat u soudu o výživné.

9 řemesel

Napiš si na papír doleva:proč Tě otec vyhazuje ( z jeho hlediska,resp. jak to zdůvodnil)v bodech,
a na druhou stranu co si o tom myslíš Ty.Pak to začni porovnávat,zjistíš co jde ve vztahu u/opravit, a znovu si promluvte.Hlavně netlačit na pilu.Po čase každý trichu změkne,hrany se obrousí.A pokud zjistí , že si něco sháníš, může to být i jinak.A třeba už i je!

verka

Jenom doplním. Ono existuje i výživné pro rodiče až nebudou soběstačný. Jestlipak s tím počítají. A žádá se o to stejně, taky u soudu. Měla bys na sebe brát i přídavky, jestli to politici nezrušili.

ReHu

Myslím, že pokud studuješ, nemá právo tě vyhazovat. Měl by se o tebe starat, dokud nedostuduješ.
Protože by to ale asi nebyl žádný med, bydlet v bytě s někým, kdo tě tam nechce, zkus se domluvit na placení – to je povinnost a třeba nějakou brigádu.

Otázka je, z jakého důvadu máš toto ultimatum.

Máme v pracovní skupině i studenty.Popř. se ozvi.