Avatar uživatele
Tereza123

Co můžu dělat s otcem?

Otec mi dal lhůtu 6 měsíců k vystěhování se z domu. Je mi 18 let a studuji. Existuje způsob jak ho donutit k placení aspoň nějakých peněz po době opuštění společné domácnosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? led, Jahoda, 9 řemesel, pekynka, anonym před 5000 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Zákon o rodině. Pokud studuješ, jsi stále nezaopatřené dítě. Jeho povinností je tě živit,…
Ovšem neznám skutečnost a vše může být i trochu jinak. Ruku na srdce, proč ti dal lhůtu?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

pokud řádně studuješ tak je jeho povinnost tě živit,ale pozor mohl bys narazit jestli maš nějake neomluvené hodiny,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Čarodějnice

Bohužel tento trend se stává více a více.Rodiče si neuvědomují že jsou rodiči.Vím někdy jsou děti na pěst ale nemají co děti vyhazovat z bytu.Musejí je živit ale přispívat jim na cigarety,alko­hol,značkové věci nemusí.Můj závěr dát dítěti co je potřeba,zdali vyžaduje více najdi si brigádu at víš co vše obnáší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Že ti dal lehotu, znamená, že sa vyhadzov môže zmeniť. Skús sa zamyslieť, prečo k tomu došlo.
Aj keď zákon o rodine hovorí o vyživovaní dieťaťa počas príprave na povolanie, nehovorí nič o spoločnom bývaní. To znamená prispievať na stravu, oblečenie, štúdium, zdravie a ubytovanie, ale nie na zábavu a pod. Takže „zábavu“, alkohol, cigaretky a chlapcov si budeš musieť financovať zo svojich príjmov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Váš otec je ze zákona povinen
vás při studiu finančně podporovat do vašich
26ti let.Obraťte se na právní poradnu. Budete
mít úspéch.---ZAJ-PO

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eva

To je mi tě teda líto ☹.Měla by sis jako plnoletá studující zažádat u soudu o výživné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
9 řemesel

Napiš si na papír doleva:proč Tě otec vyhazuje ( z jeho hlediska,resp. jak to zdůvodnil)v bodech,
a na druhou stranu co si o tom myslíš Ty.Pak to začni porovnávat,zjistíš co jde ve vztahu u/opravit, a znovu si promluvte.Hlavně netlačit na pilu.Po čase každý trichu změkne,hrany se obrousí.A pokud zjistí , že si něco sháníš, může to být i jinak.A třeba už i je!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Jenom doplním. Ono existuje i výživné pro rodiče až nebudou soběstačný. Jestlipak s tím počítají. A žádá se o to stejně, taky u soudu. Měla bys na sebe brát i přídavky, jestli to politici nezrušili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Myslím, že pokud studuješ, nemá právo tě vyhazovat. Měl by se o tebe starat, dokud nedostuduješ.
Protože by to ale asi nebyl žádný med, bydlet v bytě s někým, kdo tě tam nechce, zkus se domluvit na placení – to je povinnost a třeba nějakou brigádu.

Otázka je, z jakého důvadu máš toto ultimatum.

Máme v pracovní skupině i studenty.Popř. se ozvi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek