Co můžu dělat s jazyky?

Studuji prvním rokem na přírodovědecké fakultě, myslela jsem si, že mě to bude bavit, ale mám pocit, že to není to pravé ořechové.

Jdou mi jazyky, mám na to "talent" a baví mě to. Chtěla bych studovat jazyky, ale bojím se, že pouze s nimi nenajdu dobré pracovní místo s dobrým platem, že se tím prostě neuživím.

Moje otázka je: jaké povolání můžu vykonávat, když vystuduji jen jazyky? Jaký plat můžu očekávat? A existuje nějaký obor, kde bych měla třeba 5 jazyků?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Znalost jazyků (pro ´domluvení se´) je, až na výjimky naprosto k ničemu... Tedy - profesně, kromě toho, že se domluvíš na ulici, na nákupu, při hledání partnera...
;-)
Takže buďto k danému jazyku (spíše několika) studuj i filosofii (a psychologii) a historii, abys ´rodilému mluvčímu´ rozuměla v kontextu celé skupiny lidí daný jazyk používající - pro profesi kvalitního tlumočníka se nestačí naučit jen jazyk, ale musíš pochopit i historii, filosofii, kulturu,...
A nebo si vyber obor (proč jsi začala studovat "přírodovědu"???), ten rámcově pochop - a nauč se jej vysvětlit v několika jazycích...
___
Tvoje "otázka":
- jaké povolání? - překladatele, tlumočníka
- jaký plat? - podle kvalit a nedostatkovosti tlumočníků daného jazyka (já třeba umím dost slušně slovensky - i když se mí slovenští kamarádi někdy smějí mému přízvuku), ale tím se neuživím ani náhodou (a s potřebami bezdomovce)
- existuje obor? - jistě, jazyková škola - neznám VŠ, která by nabízela jen ´holé´ studium jazyků
___
Dám ti příklad (z mého blízkého okolí) - holka se chce věnovat nějakému oboru, jehož studium nabízí filosofická fakulta. Takže se tam přihlásí (a protože v daném oboru je dobrá, je přijata).
Jenže se najednou diví, že na filosofii se vyučuje (a pro absolvování studia je nutná) i filosofie (včetně logiky, což je, v podstatě, matematika) a jazyků...
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

tlumočník, překladatelka, soudy, státní správa, obchod, business, zastupitelství...ale spíš jako doplňková kvalifikace k obchodce, fakultě marketingu a tak podobně
synovec to dělá, je právník

Stříbrný

Myslim, že jako tlumočník/překladatel se mnůžeš uživit docela v pohodě, zvlášť pokud ty jazyky dobře zvolíš...

Bronzový

Znalost jazyků je dobrá.. Můžeš dělat překladatele, tlumočníka atd. Když si vybereš takové jazyky, jakými se mluví v zemích, kde obchoduje tvůj zaměstnavatel, můžeš mít velký plat. Ale je mnoho povolaných ale málo vyvolenných.

Stříbrný

Můžeš se dobře vdát:D
A pro byznys tvého muže bude tvoje znalost řečí pokladem:D
Studuj jazyky...jiná studia nedoporučuji - tedy já osobně. K těm jazykům příjde ještě kultura, dějiny atd. těch zemí, a to je třeba dobře zvládnout. S jazyky se dá nejen opravdu rozšířit obzor, ale i určitě "dosáhnout toho blahobytu", o který ti jde:DDD
Předpokladem je talent - který máš, tak čeho se obáváš...
A dál to není o platu, ale o životě:DDD

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.