kobranek

Co můžu dělat při „ztracení souborů“?

Dobrý den.
V mém harddisku se mi ztratila celkem důležitá videa.
Měl jsem tam tři složky a předělalo se mi to na:
1 soubor typu „Soubor [kosoštverec]UĎ“ s názvem Ç~táÂ.uĎ
1 soubor typu „Soubor“ s názvem USBC@Ü
2 soubory typu "Složka souborů s názvy ╝ü>■}U¬t.Ç~ a 8n

Nic s tím nejde dělat. Nejde to smazat, prověřit antivirem, otevřít atd.
Ty videa nejsou zas až tak moc veliký problém, ale jestli to nejde nějak smazat? Prosím. Pomozte.
Doplňuji:
Ne, opravdu jsem nic neměnil.

  1. Jediné co mne napadá je připojení harddisku při kontrole počítače.
  2. Windows 7 Home premium

Odpovědi
gecco

Zřejmě jsi změnil uživatelské jméno (nebo systém)…
😉

  1. co tomuto „ztracení“ předcházelo? – instalace, konfigurace, ´hláška´ systému
  2. jaký máš OS?

Doplňuji:
„připojení HDD“ – jakého?

  1. tvého do jiného počítače?
  2. ´cizího´ (jako systémového) do tvého počítače?

Ale jo – to by mohlo být ono…
😉
___
Vymazání

  1. zkus převzít práva (příp. vlastnictví) složek a vymaž – pravým na složku → Vlastnosti → Zabezpečení → Upřesnit… (nebo tak nějak, nesedím u W7 HP, takže přesně neporadím*), samozřejmě musíš být přihlášen s právy Admina
  2. nabootuj z nějaké Live Linuxu*), tam by to mělo jít poměrně snadno

___
*) musel bych u toho sedět – takže pokud píšu ´nesrozumitelně´, požádej někoho zkušenějšího z okolí

Dochy

  1. nepracovat s harddiskem (ani nespouštět počítač, pokud je disk systémový)
  2. rozhodnout se, zda se o záchranu pokusíš svépomocí, nebo disk svěříš firmě. Firmy zachraňující data jsou poměrně drahé, ale pravděpodobnost záchrany je podstatně vyšší, než pokud se pokusíš o záchranu svépomocí

Pokud svépomocí, pak:

  1. doporučuji udělat kopii disku
  2. zkusit najít soubory s pomocí vhodného SW (zrovna si nevzpomínám na konkrétní SW – použij klíčová slova „data recovery files“ pokud víš jakého typu byli tvé soubory, tak tam přidej i ten typ (některé aplikace jsou schopny pokusit se dát dohromady i fragmenty jim známých souborů)
  3. pokusit se o opravu systému souborů na disku (něco by mohl zvládnout scan z tvého systému – předpokládám že máš windows) ale najdeš i pokročilejší nástroje

Pokud 5 selže, pokus se disk smazat a zformátovat. Pokud i to selže, disk je na vyhození