Joziin

Co můžu dělat, pokud někdo cizí parkuje na mém parkovacím místě?

Před panelákem, ve kterém bydlím, vlastním parkovací místo, které je označené, ale pravidelně mi tam parkuje někdo jiný, můžu s tím něco dělat? Zavolat policii, aby auto odtáhla nebo mu vypsala pokutu?
Samozřejmě že mam všechny doklady potvrzující moje vlastnictví parkovacího místa.

Nejlepší odpověď
setapouch

Co znamená „vlastním“ parkovací místo? Pokud ho máš:

  1. pronajaté od města, zavolat městskou policii a požádat o odtah. Pokud z jakéhokoli důvodu odmítnou, požádat o úřední záznam a dál požadovat slevu z ceny pronájmu v poměrné výši, kdy nebylo možné parkovací místo využívat.
  2. pronajaté od soukromého vlastníka, zavolat vlastníka/pověřenou osobu a požadovat zjednání nápravy, popř. požadovat slevu z ceny pronájmu v poměrné výši, kdy nebylo možné parkovací místo využívat.
  3. jako skutečný a jediný vlastník, pak označit jako soukromý majetek se zákazem vstupu/vjezdu (je to formalita, ale jistota je jistota). Vstup na soukromý pozemek bez souhlasu vlastníka je, pokud vím, přestupkem, takže pak už toto lze řešit přes městskou/„státní“ policii.

Nejsem právník, jen můj názor.

Další odpovědi
Quimby

Samozřejmě. Mělo by stačit zavolat policii, ten řidič v tomto případě porušuje dopravní značení a auto mu odtáhnou.

lexx

brambora do výfuku, sirka do zámku, hřebík pod kolo…možností je celá řada

cukrar

Jozife, možností je mnoho.
Začal bych upozorněním, že toto místo je vyhražené pro: Prosím neparkujte zde.
Další den bych volal polici, ta musí zjednat pořádek.
Pak i jiné, ale to je již zlovůle..