Avatar uživatele
Joziin

Co můžu dělat, pokud někdo cizí parkuje na mém parkovacím místě?

Před panelákem, ve kterém bydlím, vlastním parkovací místo, které je označené, ale pravidelně mi tam parkuje někdo jiný, můžu s tím něco dělat? Zavolat policii, aby auto odtáhla nebo mu vypsala pokutu?
Samozřejmě že mam všechny doklady potvrzující moje vlastnictví parkovacího místa.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3171 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Odpoveď byla označena jako užitečná

Co znamená „vlastním“ parkovací místo? Pokud ho máš:

  1. pronajaté od města, zavolat městskou policii a požádat o odtah. Pokud z jakéhokoli důvodu odmítnou, požádat o úřední záznam a dál požadovat slevu z ceny pronájmu v poměrné výši, kdy nebylo možné parkovací místo využívat.
  2. pronajaté od soukromého vlastníka, zavolat vlastníka/pověřenou osobu a požadovat zjednání nápravy, popř. požadovat slevu z ceny pronájmu v poměrné výši, kdy nebylo možné parkovací místo využívat.
  3. jako skutečný a jediný vlastník, pak označit jako soukromý majetek se zákazem vstupu/vjezdu (je to formalita, ale jistota je jistota). Vstup na soukromý pozemek bez souhlasu vlastníka je, pokud vím, přestupkem, takže pak už toto lze řešit přes městskou/„státní“ policii.

Nejsem právník, jen můj názor.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Joziin Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Quimby

Samozřejmě. Mělo by stačit zavolat policii, ten řidič v tomto případě porušuje dopravní značení a auto mu odtáhnou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

brambora do výfuku, sirka do zámku, hřebík pod kolo…možností je celá řada

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jozife, možností je mnoho.
Začal bych upozorněním, že toto místo je vyhražené pro: Prosím neparkujte zde.
Další den bych volal polici, ta musí zjednat pořádek.
Pak i jiné, ale to je již zlovůle..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek