co můžeme udělat pomocí textového editoru?

Doplňuji:
A můžu pomocí textového editoru i psát třeba, no jak se tomu říká, takové jak se to posílá, ale není to email. Musí se to dávat do takového bílého papíru a pak se to háže do takových těch holubníků a na ten papír se lepí taková ta kostrbatá fotka Husáka, nebo teď Klause , jak to potom ti s těma vozíkama, co jim je sem tam ukradou, rozvážejí.

Nejlepší odpověď
anonym

Klubru, tak teď Tě naštvu – pomocí textového editoru můžeme písemnou formou komunikovat s jinými lidmi. To znamená, že můžeme psát texty, upravovat je, měnit, opravovat, vkládat do nich tabulky a obrázky, můžeme je pomocí e-mailů a pod. odesílat nebo tisknout.
Mohu zaslat manuál spol. Lyryx, který na 56 stránkách popisuje, čeho je texťák schopen.
Doplňuji:
Klubru, já z Tebe asi zešedivím. To víš, že můžeš napsat a vytisknout dopis a vytisknout si adresu na obálku. Jen ten dopis budeš muset vlastnoručně podepsat složit a vložit do obálky. Tu budeš muset zalepit, přilepit známku a to celé odnést do schránky nebo na poštu.
Potom zajdeš do kostela a budeš se modlit, aby poštu nebo doručovatelku nepřepadl maskovaný lupič a zrovna ten Tvůj pracně sesmolený dopis neukradl.
A můžeš mi říct, kterej kretén by to asi dělal? To v tom dopise budeš posílat 10 tisíc?
A přestaň si dělat „srandu“. ☺☺☺

Další odpovědi
Michal Kole

Psát texty, zvětšovat písmo, měnit jeho styl (tučné, kurzíva), barvu, rozdělovat text do odstavců, automatické dělení slov, automatické odsazení prvního řádku

Conchus

Skoro všechno, na co si vzpomeneš. Napsat krátký text, dlouhý román v libovolném písmu a úpravě. Můžeš do textu vkládat obrázky, tabulky, fotografie, atd.
Doplňuji:
Je to škoda, že si již neumíš vzpomenout na názvy zcela běžných věcí. Byl jsi s tím u lékaře?

Johny_r

Rozumnější by bylo zeptat se, co nemůžeš udělat pomocí texťáku. Tak třeba udělat kvalitní sazbu nějakého dokumentu, resp. třeba knihy. Na to texťák nemá potřebné funkce. U něčeho by ses s tím strašně nadřel a něco prostě nejde vůbec. Na to jsou pak potřeba programy určené na sazbu (třeba Adobe Indesign). Základní práci s textem a tvorbu jednoduchých dokumentů textový editor zvládne dobře.