Natt

Co může způsobovat točení hlavy?

Vždycky, když se rychle postavím, tak se mi točí hlava. Myslím, že to bude nízkým tlakem. Ale teď se mi točí hlava i když sedím a nic nedělám.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, lze předpokládat že to je nízkým a zřejmě taky částečně kolísajícím tlakem. Pokud možno vyvarovat se prudkým pohybům. Při delším trvaní navštívit lékaře.

Další odpovědi
anonym

Natt, nemysli a zajdi k lékaři. Může to být banalita, ale také to může být předzvěst začínajících problémů. Nechej si změřit tlak, případně udělat rozbor krve. Žádnou diagnózu Ti tu nikdo není schopen určit. I lékař bude muset nejdřív udělat pár vyšetření, aby příčinu Tvých potíží zjistil.

pizlicka

nedostatkem tekutin,nebo nizkou hladinou zeleza.

hanulka11

také dostatečně pij v těchto vedrech

RyuzakiKate

Přesně při takových příležitostech se mi to stává také. Mám to kvůli chudokrevnosti, občas na to zapomínám a brutálně se mi pak zatočí hlava. Doporučovala bych jít na odběr krve.

Damiana

Nedržíš dietu? Když má organismus málo energie, občas takto reaguje. K tomu nedostatek železa, nízká hladina cukru v krvi, dehydratace a je to hned. Jestli tě nízký tlak trápí často, jeho vyšetření (a také vyšetření krve) bys absolvovat měla – jak píší kolegové.
Mohu ti poradit i takovou lékařskou fintu (poradila mi ji jedna fyzioterapeutka v lázních). Když prudce vstaneš a zatočí se ti z nízkého tlaku hlava, překřiž ve stoje nohy a stlač je hodně v tříslech. Krevní oběh se tak zbrzdí a tlak se vyrovná. Mě to fakt pomáhá, protože mám také tlak dost nízký. 🙂

venkovan

Pij víc nealko.
Ve vedrech zničí člověka i kapak alkoholu, i kdyby byla super značková.
A jinak – mne se točí hlava když se podívám do krásných očí sympatické ženy. A taky mohu sedět či stát – pořád je to stejné

annas

U každého může být jiná příčina. Mně závratě způsobuje nedostatek železa. Jít na lékařské vyšetření. ..

led

ocko má pravdu, aj keď používam „babsku liečbu“, doporučujem návštevu lekára.