Avatar uživatele
Natt

Co může způsobovat točení hlavy?

Vždycky, když se rychle postavím, tak se mi točí hlava. Myslím, že to bude nízkým tlakem. Ale teď se mi točí hlava i když sedím a nic nedělám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, Elile, briketka10, anonym před 4329 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, lze předpokládat že to je nízkým a zřejmě taky částečně kolísajícím tlakem. Pokud možno vyvarovat se prudkým pohybům. Při delším trvaní navštívit lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Natt, nemysli a zajdi k lékaři. Může to být banalita, ale také to může být předzvěst začínajících problémů. Nechej si změřit tlak, případně udělat rozbor krve. Žádnou diagnózu Ti tu nikdo není schopen určit. I lékař bude muset nejdřív udělat pár vyšetření, aby příčinu Tvých potíží zjistil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pizlicka

nedostatkem tekutin,nebo nizkou hladinou zeleza.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

také dostatečně pij v těchto vedrech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Přesně při takových příležitostech se mi to stává také. Mám to kvůli chudokrevnosti, občas na to zapomínám a brutálně se mi pak zatočí hlava. Doporučovala bych jít na odběr krve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Nedržíš dietu? Když má organismus málo energie, občas takto reaguje. K tomu nedostatek železa, nízká hladina cukru v krvi, dehydratace a je to hned. Jestli tě nízký tlak trápí často, jeho vyšetření (a také vyšetření krve) bys absolvovat měla – jak píší kolegové.
Mohu ti poradit i takovou lékařskou fintu (poradila mi ji jedna fyzioterapeutka v lázních). Když prudce vstaneš a zatočí se ti z nízkého tlaku hlava, překřiž ve stoje nohy a stlač je hodně v tříslech. Krevní oběh se tak zbrzdí a tlak se vyrovná. Mě to fakt pomáhá, protože mám také tlak dost nízký. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pij víc nealko.
Ve vedrech zničí člověka i kapak alkoholu, i kdyby byla super značková.
A jinak – mne se točí hlava když se podívám do krásných očí sympatické ženy. A taky mohu sedět či stát – pořád je to stejné

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

U každého může být jiná příčina. Mně závratě způsobuje nedostatek železa. Jít na lékařské vyšetření. ..

před 4329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

ocko má pravdu, aj keď používam „babsku liečbu“, doporučujem návštevu lekára.

před 4329 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek