Co může znečišťovat ovzduší?

Nejlepší odpověď
venkovan

Odpověď na takovou otázku je nesmírně široká a nebo velmi jednoduchá a krátká. Ovzduší mohou znečiš´tovat pevné, kapalné a i plynné látky které vznikají přirozenými procesy neživé a živé přírody a lidskou činností.
Takže vedle mnoha imisí z průmyslu, zemědělství, domácností a dopravy apod., ovzduší může znečistit třeba i pyl ze stromů a bylin, metan z trávení volně žijících obratlovců, prach s větrné eroze, plynné a pevné částice uvonlněné z přírodních požárů, sopek, … .

Další odpovědi
dědapetr

Veškeré splodiny co unikají do ovzduší.

tuCZek

WTF ?!!!!!

Honzucha

Továrny, elektrárny, domy, auta.

Marunka2

Cokoli, co do ovzduší odkudkoli uniká. S výjimkou snad O2 a CO2, které vznikají přirozeně fotosyntézou.