postcd

Co může udělat samotný člověk, který ztratí střechu nad hlavou a nemá žádné příbuzné?

věk 45 let, žena, 4 roky nezaměstnaná, roční období: říjen
tedy co může udělat aby bylo postaráno o základní potřeby jako je kde spát a nejnutnější jídlo a co dělat aby se situace zlepšila a takový člověk se dostal opět do klasické práce a mohl si pronajmout byt nebo do podnájmu spolubydlení?

Nejlepší odpověď
ivzez

Základem bude mít v pořádku doklady a nastoupit do jakékoliv(!!!)
práce i třeba jen na DPP nebo se alespoň zaregistrovat na ÚP.

Měl by být schopen prokázat, že se snaží si prostředky na živobytí
opatřit vlastními silami, pak může získat i nějakou pomoc od státu.

______
Doplňuji:
Může se zkusit obrátit i na některé neziskové pomáhající organizace,
ale neměl by si od nich moc slibovat.

Další odpovědi
ReHu

Na úřad práce, ubytovnu a INTENZIVNĚ hledat práci. Jakoukoliv. Lépe pravidelnou.
Ve větších městech (od 100 tis obyvatel) je víc příležitostí.
V obch.domech často hledají pracovníky na doplňování zboží, znám několik lidí, kteří s příjmem vyžijí.

kapka

Tak urcite vyuzit moznosti docasne se ubytovat v azylovem dome. Nepisete, zda ma v peci nezletile dite (nebo tehotna). Pokud by mela, muze jit do azyloveho domu pro matky s detmi, tam muze prijit treba o pulnoci, kdyz to bude situace vyzadovat, preci jen jde o deti.
Najdete si na netu stranky nejakeho azyloveho domu pro zeny podle mista bydliste. Tam si vyhledejte podminky prijeti.
Vyhoda oproti ubytovne je, ze tam bude mit aktivni podporu socialnich pracovnic pri reseni situace, hledani bydleni a prace. :)