uccello

Co může udělat prodejce na Aukru, pokud není spokojen s přihozenou částkou na aukci?

Pokud lidé málo přihazují a částka před koncem aukce není zrovna podle představ prodejce, lze nějak nastavit pevnou částku, pod kterou kupci nebudou moci jít?

Nejlepší odpověď
Clouseau

Pevnou částku pod kterou kupci nemůžou jít můžeš nastavit při vytváření aukce. V průběhu aukce už ne, a navíc hodně lidí přihazuje až v posledních vteřinách aukce.. Ovšem je vyzkoušeno že aukce ktré začínají od nuly většinou sleduje víc lidí a končí s větší částkou než aukce které začínají na vyšší částce…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano, na aukru lze nastavit ze 4 možností.

  1. Od 1,– Kč a následně přihazují. Může se stát, že se prodá za korunu.
  2. Cena „Kup teď“ za pevně stanovenou cenu – ten kdo odklikne v tu chvíli je věc prodaná a aukce končí.
  3. Cena od určité částky např. od 500,– Kč a ostatní přihazují výše. Aukce končí ve stanovený čas a za méně než 500,– se neprodá.
  4. Obě možnosti jak přihazování – tedy od koruny nebo od nějaké částky a zároveň „Kup teď“. Jakmile někdo přihodí, „Kup teď“ zmizí a stává se klasická aukce s přihazováním nebo jakmile někdo koupí teď, aukce končí za pevně stanovenou cenu.

Pozor na vykuky, kteří končí – ruší aukci pokud se jim cena nelíbí. Toto je v rozporu s pravidly a při opakování může dojít k blokaci účtu!
Pozor na rušení aukcí z důvodu žádosti přihazujícího. Pokud o to přihazující požádá a prodejce mu vyhoví, cena se vrací na hodnotu jako by nikdy nepřihazoval – tzn., že pokud cenu vyšrouboval a pak požádá o zrušení, vrátí se cena na výši třeba 50,–Kč.
Pokud přihazuješ a někdo tě přehodí, neznamená to, že již nevyhráváš. Podle pravidel, pokud je kupujícímu nad tebou buď zrušen příhoz nebo je aukrem bloknut, staneš se vítězem aukce ty a jsi povinen! věc koupit.
Doplňuji:
Jen doplním. Je to o psychologii prodeje. Pamatuji si případ, kdy kamarádka prodávala hračky po dětech. Chtěla za to cca 60,–Kč s tím, že nové to stálo přes stovku. Tak jsem ji řekl, že to neprodá. Proč? Protože za 60 plus poštovný a kde jsme. Pak tě nikdo nezná, nezlob se, ale co když jsi nějaká socka, nevím kdo to žvatlal v puse a to moje dítě mít teda nebude. Prostě to neprodáš.
Pokud to dáš za korunu, nikdo neřeší to co jsem řekl, ani poštovné. Přihodí korunu, druhá mamina dá dvě a ta první si řekne, no přece to nenechám za dvě někomu a dá pět a tak se to opakuje. Nepočítají poštovné, neřeší, že to někdo žvatlal v puse, ale jde o boj a já to prostě musím mít. Nakonec se cena dostane klidně i na stovku. Plus poštovný a jsme někde na 150 korunách a v obchodě to stojí nové 120, ale to už neřeší, prostě vyhrála.

kapka

No podle mě zadá tu výchozí cenu, na které se začíná a pak je to už o štěstí nebo zájmu o to zboží, na kolik se cena vyšplhá. Je to aukce…
Pokud dáte schválně hodně nízkou cenu, aby se nalákali zájemci a pak se stane, že velký zájem není a hrozí, že bude zboží prodáno pod cenou (k radosti vítězného kupujícího), dělá se to tak, že požádáte nějakého svého registrovaného známého, aby vám přihodil. Fér ani podle povolených pravidel to není, to je jasný. Ale dělá se to tak no. Já na aukru neprodávám! Jen vím, že se to dělá.

anonym

Zeptej se přímo na aukru:
http://prodej­.aukro.cz/#help-block