Comanch

Co může být na obálce doporučeného psaní?

Dobrý večer,

mám eshop a rozesílám zásilky Českou poštou jako doporučené psaní. Rád bych na bublinkovou obálku přidal obrázek. Je to možné? Nebo pošta přesně určuje co tam má být? Díky

Nejlepší odpověď
quentos

často jsem psal doporučeně za moře, obálku pomaloval vším možným a nikdy to nevadilo. Jen počítejte s tím, že jedna z malůvek může být barbarsky a necitelně přelepena samolepkou s nápisem „doporučeně“…

Další odpovědi
WeeBear

Ano, lze to. A lidé to hodně využívají, pamatuju si praxi na poště, kde jsme roznášeli přímo do domů, bylo před Vánoci a téměř na každém soukromém dopisu, pohledu, nebo zásilce byla nějaká vánoční nálepka. 🙂 Samozřejmě nesmí překrývat adresní informace, nesmí být v místě pro výplatní a služební nálepky.

Sama pošta píše
„Na kartonový lístek – dopisnici se smějí lepit výstřižky nálepky apod. z tenkého papíru, musí však být nalepeny celou plochou.“

Michal Kole

Přímo od zdroje (Česká pošta)

http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/uzitecne-informace/provedeni-a-uprava-adresni-strany-obalek-a-psani-id26511/

navíc jak má být psaná adresa

http://www.ces­kaposta.cz/cz/nas­troje/uzitecne-informace/dopo­rucene-vzory-postovnich-adres/doporucene-vzory-psani-postovnich-adres-id1078/