abiola

Co musím udělat pro získání kamerového systému?

Mám živnost, co musím udělat k získání kamery? Mimo to ji koupit. Musí se něco platit měsíčně?

Nejlepší odpověď
Hans51

Pokud si systém pořídíte na splátky a ty splátky budou měsíční, budete povinen platit měsíčně dohodnutou částku.

Další odpovědi
gecco

Nelze odpovědět – neuvádíš žádné podrobnosti (snad jen – provoz vlastního kamerového systému nepodléhá přímo žádným poplatkům; nepřímo – splátky, napájení, přenos dat…).
Přečti si toto https://www.u­oou.cz/files/me­todika_provozo­vani_kamerovych_sys­temu.pdf a lépe i toto https://www.u­oou.cz/kamero­ve-systemy/ds-2623/p1=2623
Pak ti bude problematika jasnější…
😉

McArthur

Nejprve si koupíš kameru, kterou asi použiješ ke sledování své provozovny. Takže budeš potřebovat něco, na čem záznam z kamery zobrazíš, případně zaznamenáš. To může být počítač.

Protože použiješ kameru v místě, kde se mohou pohybovat i jiné osoby, tak ji musíš zaregistrovat na Úřadě pro ochranu osobních údajů. Provozovnu také musíš vybavit výstražnými cedulkami předpisového typu, že tam kamerový systém provozuješ.

Měsíční poplatky za kameru nejsou. Daní jako živnostník platíš dost. Pozor ale na televizní poplatek, pokud záznam z kamer budeš zobrazovat na televizních obrazovkách.

Zdroj: https://www.u­oou.cz/vismo/do­kumenty2.asp?id_or­g=200144&id=1722&n=ka­merove%2Dsyste­my%2Da%2Djejich%2Dpro­vozovani%2Dz%2Dpoh­ledu%2Dzakona%2Do%2Doch­rane%2Dosobnich%2Du­daju%2Dv%2Dte­orii%2Da%2Dpra­xi

Michálek1245

Já vám nevím, koupit si ho? Třeba tady pak zjistíte i nějaké tipy a triky na to, jak koupit nejlepší kamerový systém. Co se týče ÚOOÚ, tak se z toho dělá větší strašák, než ve skutečnosti je. Problém ale je bohužel to, že ani spousta úředníků neví, jak to má vlastně být. Takže zbytečně straší. Samozřejmě kamera nesmí mířit na veřejná prostranství, ale na zahradě si snímejte koho chcete.