tedrazice

co musím udělat s počítačem při přendání HDD z jednoho počítače na druhý aby správně pracoval ?

Hlavně mě jde ,aby pracoval OS ,který je nainstalován na HDD

Nejlepší odpověď
Hlada

Jak už bylo řečeno, problém bude s ovladači a s aktivací. Jestli původní počítač funguje, tak je potřeba před vyndáním disku nastavit standardní ovladače a vymazat ovladače k HW, který v novém není. V novém v BIOSu nastavit správné datum a nainstalovat ovladače k novému HW. Následně bude potřeba aktivace po netu nebo telefonu. Do odkazu dávám jeden z názorných návodů.

Zdroj: http://www.xma­estro.com/view­.php?cisloclan­ku=2007080028

Další odpovědi
anonym

Jestli jsou stávajicí PC shodné (stejná základová deska, procesor, GK…), tak to pracovat bude stejně, ale jestli je něco jinak, tak nemusí OS ani naběhnout, je to ovladači pro základní desku(budou rozdílné), co se týče nastavování HDD na master a slave, to platí pouze u starších disků, které mají IDE rozhraní, u Sata se vše nastavuje přes Bios.

Michal Kole

U Windows bude problém, protože vyžaduje aktivaci, která je spojena s konfigurací hardwaru (jaký je procesor, deska, paměti, …) jaký byl v počítači ze kterého byl disk vyjmut

BANAN93

nejlepší bude disk formátovat a nainstalovat win znovu pokud ti to nejde, jinak vím že při větším počtu HDD v počítači musíš mít ten hlavní s (OS) nastavený na master a ostatní na sliwe k čemu slouží taková malá plastová destička která se nasazuje na kontakty na HDD