Stříbrný

co musím udělat pro to, abych od státu dostal daňové prázdiny?

Doplňuji:
jsem mladý, komunikativní, kreativní, mám zkušenosti ze zahraničí a mám potenciál být užitečný

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Máš toho dost, ale se státem zřejmě jen tak nepohneš. Chybí ti ještě jedna věc: ti správní kamarádi na vlivných místech.

Další odpovědi:

Ještě Ti toho ale dost chybí. Víš, co jsou to daňové prázdniny podle Wiki?

Daňové prázdniny je neoficiální název jedné z forem investičních pobídek, kdy investor je na určitou dobu po investici zproštěn povinnosti odvádět některou daň nebo je mu daň snížena. Stát tuto možnost využívá v dnešní době zejména u průmyslových závodů k podpoře vzniku nových pracovních míst nebo k podpoře nových technologií či chybějících služeb. V minulosti, zejména ve středověku byla podobná forma podpory hojně užívána při kolonizaci neobydlených území (viz např. lhota), ale i dnes se používá k podpoře bytové výstavby.

Nejde samozřejmě jen o stavebnictví. Každopádně se Tě ale daňové prázdiny budou týkat jedině jako investora, zaměstnavatele. Jako člověka, který tomuto státu přináší z dlouhodobého hlediska značný zisk. Aby se takovému jedinci usnadnil rozjezd podnikání, proto mu mohou být odsouhlašeny "daňové prázdniny".

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.