lukas.zmizik

co musím udělat pro to, abych od státu dostal daňové prázdiny?

Doplňuji:
jsem mladý, komunikativní, kreativní, mám zkušenosti ze zahraničí a mám potenciál být užitečný

Nejlepší odpověď
Drap

Máš toho dost, ale se státem zřejmě jen tak nepohneš. Chybí ti ještě jedna věc: ti správní kamarádi na vlivných místech.

Další odpovědi
anonym

Ještě Ti toho ale dost chybí. Víš, co jsou to daňové prázdniny podle Wiki?

Daňové prázdniny je neoficiální název jedné z forem investičních pobídek, kdy investor je na určitou dobu po investici zproštěn povinnosti odvádět některou daň nebo je mu daň snížena. Stát tuto možnost využívá v dnešní době zejména u průmyslových závodů k podpoře vzniku nových pracovních míst nebo k podpoře nových technologií či chybějících služeb. V minulosti, zejména ve středověku byla podobná forma podpory hojně užívána při kolonizaci neobydlených území (viz např. lhota), ale i dnes se používá k podpoře bytové výstavby.

Nejde samozřejmě jen o stavebnictví. Každopádně se Tě ale daňové prázdiny budou týkat jedině jako investora, zaměstnavatele. Jako člověka, který tomuto státu přináší z dlouhodobého hlediska značný zisk. Aby se takovému jedinci usnadnil rozjezd podnikání, proto mu mohou být odsouhlašeny „daňové prázdniny“.