Avatar uživatele
lukas.zmizik

co musím udělat pro to, abych od státu dostal daňové prázdiny?

Doplňuji:
jsem mladý, komunikativní, kreativní, mám zkušenosti ze zahraničí a mám potenciál být užitečný

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Máš toho dost, ale se státem zřejmě jen tak nepohneš. Chybí ti ještě jedna věc: ti správní kamarádi na vlivných místech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ještě Ti toho ale dost chybí. Víš, co jsou to daňové prázdniny podle Wiki?

Daňové prázdniny je neoficiální název jedné z forem investičních pobídek, kdy investor je na určitou dobu po investici zproštěn povinnosti odvádět některou daň nebo je mu daň snížena. Stát tuto možnost využívá v dnešní době zejména u průmyslových závodů k podpoře vzniku nových pracovních míst nebo k podpoře nových technologií či chybějících služeb. V minulosti, zejména ve středověku byla podobná forma podpory hojně užívána při kolonizaci neobydlených území (viz např. lhota), ale i dnes se používá k podpoře bytové výstavby.

Nejde samozřejmě jen o stavebnictví. Každopádně se Tě ale daňové prázdiny budou týkat jedině jako investora, zaměstnavatele. Jako člověka, který tomuto státu přináší z dlouhodobého hlediska značný zisk. Aby se takovému jedinci usnadnil rozjezd podnikání, proto mu mohou být odsouhlašeny „daňové prázdniny“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek