panVelky

Co musim splnit, když si jako jednatel v mojí firmě chci vzít hypotéku na sebe a ne na firmu?

Jako zaměstnanec musím mít HPP na dobu neurčitou a např. čistý příjem 20 000,– Kč. Ale jako jednatel?

Nejlepší odpověď
gecco

Nechceš si vzít hypotéku jako jednatel firmy, ale jako občan – soukromá osoba.
Je úplně jedno, odkud pochází tvé příjmy (pokud jsou oficiální) – renta, podíl ve firmě, HPP, DPP…
Prostě bance prokážeš, že máš příjmy dostatečné na splácení hypo (a splníš další podmínky), to je vše.
___
Pokud by sis bral hypo jako „jednatel firmy“, jednalo by se o úvěr pro právnickou osobu – a tam jsou bankami požadované podmínky poněkud jiné.

Další odpovědi
Drap

Pomocí daňovích přiznání musíš prokázat zisk za minulá léta

Polu

Souhlasím s Gecco. Nejlépe to udělat jako hypotéku pro FO s tím, že prokážete své příjmy, tedy potřebujete potvrzení příjmů, které Vám dá účetní. Víc by je snad zajímat nemuselo. Akorát u smlouvy je důležitá i zkušební doba a samozřejmě nebýt v žádném registru dlužníků.
Osobně si myslím, že žádat jako OSVČ je výhodnější z hlediska dokazování příjmů, ale to je jen můj názor

Zdroj: http://www.hy­potecnikalkulac­ka.cz/pruvodce/jak-prokazu-prijmy-pro-ziskani-hypoteky-13/

Pepa25

Drap: nahradil bych slovo „zisk“ za „příjmy“