Co musí splňovat tablet, abych mohl přehrávat audio/video a zároveň surfovat na Internetu?

Poslední dobou často na notebooku surfuju na Internetu a zároveň koukám na film v malém okénku nebo poslouchám písničky na pozadí. Teď si chci pořídit tablet, ale jsem v tom absolutní nováček, nikdy jsem nic než PC neměl.

Co musí tablet splňovat, abych mohl tyto dvě činnosti provozovat současně? Zvládá to Android i Windows? Musí být nějaká minimální verze Androidu/Windows? Jaký bych měl použít přehrávač, aby mohl běžet na pozadí nebo na popředí, ale já mohl pracovat v jiném okně?

Nechci rozebírat klady a zápory jednotlivých platforem nebo nabídku aplikací, budu provádět opravdu jen tyto dvě činnosti. Předem díky za rady.

Odpovědi:

Bronzový

Prakticky jakýkoliv tablet by měl mít dostatečný výkon, aby zvládl běžné brouzdání na Internetu (ne on-line hry typu World of Tanks) a zároveň přehrávat video. Jenže tablet má malý display (obvykle 10 a méně palců) a pokud se nepoužije hardwarová klávesnice, tak se na zobrazovanou plochu dvě věci prostě nevejdou. Samotná softwarová klávesnice zabírá téměř polovinu obrazovky.

V případě operačního systému je to jedno. Současné tablety mají buď Android 4.x nebo Windows 8 (resp. 8.1), případně iOS. Všechny zvládají dvě věci zároveň.

Přímo přehrávač radit nebudu. Jsou jich stovky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.