BELA81

Co musí člověk udělat,vyřídit aby se mohl starat o nemocného souseda,po tom co už soused má vyřízený příspěvek na péči?

Nejlepší odpověď
briketka10

Moje sousedka chodila k nemohoucí paní,
taky sousedce pomáhat a někde si vyřídila
myslím na OSSZ, nebo na sociálce příspěvek
na to, že jí tam chodí uklízet a že o ni pečuje,
vaří a nakupuje atd.
tenkrát dostávala je to asi 2–3 roky osmset
korun..
Doplňuji:
http://www.pris­pevky.cz/zdra­votne-postizeni/prispevek-na-peci

Další odpovědi
ivzez

Bylo by dobré mít se sousedem uzavřenu písemnou smlouvu, z níž bude zřejmé, které služby mu budete poskytovat, a jaká Vám za služby bude náležet odměna.

Obávám se, že o souseda budete muset pečovat ve svém volném čase.
Pokud byste nepracovala, nezapočetla by se Vám podle mne doba péče
do odpracovaných let z hlediska nároku na důchod.

Tuto informaci si ještě ověřte na OSSZ.

briketka10

Ahá, tak jsem nepochopila otázku
co musíš udělat ?? teď se tedy o
souseda můžeš starat, když má
ten příspěvek už vyřízený :))