Avatar uživatele
anonym

Co mohu dělat když mám velké dluhy a nejsem schopný je splácet?

Dobrý den.nespavost mne nenechává klidným:-(je to už více jak jeden rok co nesplácím dluhy.velké dluhy které vznikli kvůli hracím automatům mi způsobily obrovské starosti…netuším co se mnou bude,zda-li až na mne policie narazí tak jestli mne zavřou nebo už vážně nevím.je to déle jak rok co nesplácím ale zároveň tuto dobu jsem se sám zbavil závislosti na hazardu.není jediná koruna kterou bych vložil do herního zařízení a ani pokušení necítím žádné ale strach z toho co se mnou bude dál mne hrozným způsobem deptá..žiji již,,normální"život ale moc se bojím.nevím na koho se kde mohu obrátit.slyšel jsem něco o oddlužení které může člověk využít jednou za život.ale nevím co nebo jak mám udělat a jak vše probíhá.prosím pomozte mi v této situaci dříve než mne budou shánět nějaké osoby či firmy které chtějí své peníze zpět.moc vás prosím.budu vám velice zavázán pokud mi pomůžete v této situaci do které jsem se dostal mladickou nerozvážností.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? HOMER, PostApMan před 5028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Popy

Oddlužení je možnost, jak se svých dluhů můžete zbavit. Musíte podat návrh na oddlužení u krajského soudu v místě, kde bydlíte. Podmínkou je, že budete schopen svým věřitelům zaplatit alespoň 30% jejich pohledávek. Oddlužení je možné 2 způsoby. 1)Zpeněžením majetkové podstaty (bude zpeněžen Váš majetek), 2) Po dobu 5 let bude z Vašeho příjmu strhávána částka, kterou lze zabavit při výkonu rozhodnutí pro přednostní pohledávky. Nemusí to být 5 let, pokud zaplatíte pohledávky do výše 100% dříve. Takže pro oddlužení musíte mít buď majetek, nebo zaměstnání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
karbo

Dobrý den,toto je dost složitá věc,ale řešit se dá všechno.Jen to nevzdávat a hlavně nedělat další dluhy.Především by to chtělo skoncovat se závislostí,která je dlouhodobějšího rázu.Možná to bude znít hloupě,ale jestliže vyhledáte léčebnu,budete po tuto dobu chráněn jak od bank i od policie.Neznám váš celý příběh a tak nemohu řádně odpovědět.Jestliže nemáte žádný majetek,můžete vyhlásit osobní bankrot.Každopádně policie zasahovat nebude,je to věc věřitelů,soudů a exekutorů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HOMER

Jak už naznačují předešlé odpovědi,bude asi třeba pracovat a domluvit si splátky,a nebo prodat majetek,popř. všechno dohromady.Doporučil bych konečně začít splácet..Vím že to nezní moc hezky,a to ani nemám představu kolik dlužíte,komu a jaké máte možnosti..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Zažádat si o osobní bankrot,to je dnes v kurzu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Osobní bankrot je možnost, ale spíš bych řešil možnosti, jak to splácet. Pokud máte dluhy z automatů, tak to budou různé malé půjčky, že? Pokud na ně máte papír, zkuste to udělat přes konsolidace mikropůjček, které nabízí třeba tenhle věřitel: https://epujcka­.cz/konsolida­ce-mikropujcek/ Já vím, že to zní zvláštně, ale mému známému tenhle postup skutečně pomohl.

Avatar uživatele
SuzanKa

Dobrý den, měla jsem dluh u jedné společnosti. S ní jsem se ale nemohla nějak domuvit, protože jejich původní podmínky jsem prostě už nemohla plnit… No a dneska mi volala společnost Kruk… Nějak jsme se asi nepochopili… Co je to za společnost? https://cz.kruk­.eu/klienti. Díky moc za info.

před 1693 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
struzzo

Rozhodně osobní bankrot, pokud není jiná možnost. A do budoucna.. když už si člověk musí brát úvěr, tak by měl zvolit solidního poskytovatele. Já si například bral půjčku zde a vše proběhlo naprosto bez problému > https://www.fe­rovepujcky.cz/puj­cky-bez-dolozeni-prijmu

před 1749 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1875 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek