hadi.ce

Co mohu dát do popelnice a co ne?

Nejlepší odpověď
anonym

Podle dnešních zkušeností můžu do popelnice vhodit i použité injekce. Tak mi to řekla zdr. sestra na dotaz kam s nimi. Povídala, že pokud mají ochrannou krytku, můžou se házet do popelnice se směsným odpadem!

Další odpovědi
anonym

Do popelnice patří běžný komunální odpad:
Komunální odpad nebo také směsný odpad je podle legislativy veškerý odpad vznikající při činnosti fyzických osob na území obce. Komunální odpad zahrnuje: tuhý komunální odpad, domovní odpad, objemný odpad apod. Jedná se o odpad, který není separován, nebo ho již dále separovat nelze. …
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Komun%C3%A1ln%­C3%AD_odpad
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=co+je+ko­mun%C3%A1ln%C3%AD+od­pad
Do popelice nepatří dřevo,kovy,plasty apodobně.
Tady máš definic:http://www.ko­munalniodpad.e­u/?str=pojmy

anonym

Záleží na tom, zdali ve městě máte kontejnery na tříděný odpad a jak za odpad platīte.Pokud platíte paušál naházej tam všechno, pokud platíte jen za plnou popelnici, tak třiď, protože nemá cenu třídit, když platím paušál.

Minas

dopln otázku

ptáč

Jestli je to zaplacené, tak vše. Stejně se to pak třídí a lidé mají práci. Akorát stačí rozdělit balík odpadů svázáním, omotáním lep. páskou.

Chenda.

Do popelnice by mělo přijít jen to co nejde jinak vytřídit. Zajímavě o odpadech píší zde https://www.roc­nihlaseni.cz/roc­ni-hlaseni-o-produkci-a-nakladani-s-odpady-dle-noveho-zakona-o-odpadech/ Mj. mají tam zmíněno i roční hlášení za odpady, které podává každá obec, a podle toho se pak hodnotí na jakém území se kolik vytřídilo. To je myslím dost zajímavé.

Dan10

Do popelnice ? Do ty můžete v dnešní době dávat vše. Znám lidi co jsou schopni do směsné popelnice narvat i suť pak se diví že je zničená

anonym

Barbakane a co když se někdo o tu tvojí injekci při třídění píchne?
To asi nebude to pravé ořechové.

anonym

Tak to jsem sestře říkal, ale odpověď byla taková, jak jsem psal. Ale určitě je tam nedám. Ono to je nějaké divné. Když jsem se ptal v lékárně Dr. Max co s nimi, řekli, že nebyly injekce odebrané od nich a nemají kapacitu na jejich bezpečné uložení. Tak jsem šel tam, kde jsem je odebral(lékárna v nemocnici) a tam mi magistra řekla, že je mám dát do ambulance lékařky, která mi injekce předepsala, no a další anabázi už znáš.

JájsemRaibek

Podej podnět k prošetření lékárny jak hospodaří s povinným odběrem nepotřebného zdravotnického materiálu. Lékárna ti kecala, je povinností to od tebe odebrat.

anonym

Ani léky nelze jen tak vyhodit a i injekční stříkačky, stejně jako třeba léky nebo další lékařský odpad, do popelnice nepatří, jde totiž o takzvaný nebezpečný odpad.
http://www.tri­deniodpadu.cz/#!zdra­votnicky-odpad/cnpd