Dlostev

Co místo rybí polévky na štědrovečení večeři?

Co by jste navrhli jako vhodnou náhradu za rybí polévku na štědrovečerní večeři? Nemyslím náhradou jinou polévku, ale spíše nějaký předkrm.

Nejlepší odpověď
annas

Teplé: houbový kuba, hubník.

Studené šunkové závitky s křenovou šlehačkou, domácí paštika s brusinkami, humrový koktejl, nějaký salá – třeba celerový, kapr v rosolu, uzený losos. atd.

Další odpovědi
trpaslicek

My mivame hrachovku s opecenyma rohlikama. Nekdo dela misto toho hraskovou ze zeleneho hrasku.. A predkrm..treba neco ceskeho – ruske vejce (vim ze to zni blbe ale pry je to fakt puvodne z ceska)..
Doplňuji:
Nebo treba jako predkrm nejaky oblozeny talir s dobrotkama ktere clovek „neji kazdy den“ – dobre syry, kvalitni sunka/prsut, nejaky „specialni“ salam/klobasku, olivy, kapary, uzeny losos..od kazdeho trosku a nejakou bagetku k tomu a predkrm to bude super. Nebo jeste me napadl tataracek hovezi nebo z lososa maly (jako ne 200g jako na hlavni chod), jenom takova mala porce fakt na navnadeni chuti s jednou topinkou a hotovo

Nazdar Bazar

Hrachová polévka je na štědrovečerní večeři nejlepší. Pokaď máš na mysli předkrm tak podávej dle libosti třeba sýrové fondé.

gecco

Poměrně běžná je i kulajda, já na rybí ale nedám dopustit…
😉
Jinak – pokud nejsi ´polívkovej´ – co ti brání dát si třeba chleba se sádlem a cibulkou??? – zcela dle tvé chuti…

isteron

Dobrú domácu kapustnicu, s domácou klobásou. Zíde sa aj na druhý deň na poprávku žalúdku po prejedených sviatkoch. V minulosti varili po dedinách aj šošovicovú polievku, alebo fazuľovú, čo sa v komore našlo. Chudobní dedinčania nemali veľa možností špekuľovať. Moha svokra varila aj krémovú polievku so slivkami. Výborná, kyselkavá.