Co mi může hrozit?

jak jsem se už ptal,mam parag 174 odstavec 1 a mam to za krive obvineni u soudu!!! a stale me bezi podminka za podilnictvi z kradeze!!a timto jsem prave krive obvinil kamarada a po soude mi dosel dopis stim paragrafem 174 odstavec 1 tak se ptam co mi muze hrozit!! tu predeslou odpoved jsem nejak nepochopil!dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Znění paragrafu 174 odst.1 tres­tního zákona je uvedeno v předchozí odpovědi, jedná se o braní rukojmí.
Takže buď máš jiný paragraf nebo podle jiného zákona.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h2d1­.aspx

Další odpovědi
atriplex

Byl-li skutek spáchán před 1.1.2010, tak se posuzuje podle starého zákona, tedy křivé obvidnění. Když si najdete tento §, tak je tam v odstavci 1 uvedeno, co vám hrozí. Pokud vás soud uzná vinným, tak podmínka, kterou vám uložil předchozí soud se zruší a měcíce či roky zde uvedené, převedou na trest odnětí svobody a to se připočítá k trestu za křívé obvinění.

standa

Navazuji na moji odpověď na vaší předchozí související otázku (viz zdroj)…

1.
Tím, že jste byl obviněn z trestného činu „Křivé obvinění“ (§ 174 trestního zákoníku, platného do 31.12.2009 nebo § 345 nového trestního zákoníku)*/ tak jste na nejlepší cestě k tomu, že vaše podmínka za „krádež“ bude přeměněna na nepodmíněný trest…, ale to až v případě, že vám zmiňované obvinění bude u soudu prokázáno.

2.
V takovém případě se pak nevyhnete ani dalšímu trestu za to „křivé obvinění“ s tím, že s největší pravděpodobností Vám bude uložen souhrnný trest za oba trestné činy najednou. Jaká bude konkrétní výše trestu nelze samozřejmě vůbec odhadnout.

*/ btw. v trestním právu platí, že když je novelou trestního zákoníku snížena trestní sazba za čin spáchaný před účinností této novely (což je případ trestného činu „křivé obvinění“, kde se horní sazba v prvním odstavci snížila ze 3 let na 2 roky), tak se přihlíží k mírnější sazbě.

Každopádně se s největší pravděpodobností nevyhnete nepodmíněnému trestu…, ale je i dost možné, že vám může být vyměřen alternativní trest, např. veřejně prospěšné práce.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-chtel-bych-se-zeptat-co-to-je-za-palagraf-174-odstavec-1tr-zak-dekuji-za-odpoved-a-co-my-muze-hrozit

pussy

v první řadě je v trestní věci moudré vyhledat právní pomoc profesionálů, kteří se na toto právo specializují, nesoudí, ale obhajují!!! Dovoluji si doporučit JUDr. Filipa Svobodu 602 21 41 24, který se na trestní právo specializuje a je v něm perfektní, troufám si říci bezkonkurenční a nesedře Vás z kůže!!!