CO mi hrozí po splacení???

Dobry den chtel bych se zeptat moje nove pritelkyne se dostala s byvalym pritelem do problemu,byli kupovat auto a on by neprosel uverem tak do ni hucel aby nahlasila falesne zamestnani,ona to udelala a spolecnost to u banky zjistila a rikali ji at plati hlavne!! plati v poradku ani jeden mesic nevynechala!! hrozi ji postih po doplaceni uveru????

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vaše přítelkyně se dopustila trestného činu úvěrový podvod. Samozřejmě, pokud bude splácet, nebude úvěrovou společností důvod zjišťovat informace, přestože se tak může stát.
V případě, že by nesplácela, je zde s největší pravděpodobností, že by úvěrová společnost na tento podvod přišla a předala by to policii.
Nejlepší je nepodvádět a můžete být v klidu, protože i v případě splácení se může stát, že vyjde pravda najevo.

Další odpovědi
standa

Ano, obvinění z trestného činu dle § 211 trestního zákoníku(úvěrový podvod) vaší přítelkyní skutečně hrozí, a to nezávisle na nezávadném způsobu splácení.

Teoreticky může dojít k obvinění i později, nejdéle však do 3 let od okamžiku, kdy přítelkyně podala žádost o úvěr, která obsahovala falešný údaj.

Na druhou stranu i zde platí ´kde není žalobce, není soudce´.

Osobně však doporučuji následující:

  • předjednat si případné čerpání nové půjčky (úvěru)
  • stávající bance se pak přiznat a požádat o prominutí a zaručení beztrestnosti
  • pokud to bude situace vyžadovat, tak můžete bance navrhnout jednorázové splacení (z té nové půjčky)

Pokud by snad čistě teoreticky banka přeci jenom oznámila podezření ze spáchání trestného činu, tak je na 99% jisté, že v přípravném řízení bude prokázána tzv. účinná lítost (přiznání + snaha problém řešit dříve než na něj upozorní cizí žalobce) a výsledkem bude upuštění od potrestání… (více viz ustanovení § 46 trest.zákon.)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h5d2­.aspx