Co mi hrozí, když nevrátím neobjednané zboží z internetového obchodu ?

Objednal jsem si přes internet dig. foťák a
jako bonus mi nabídli dvd s fimem. Místo toho mi
poštou na dobírku přišel foťák a místo dvd
tam byla přibalená malá lcd tv
Na faktuře byl foťák a
dvd film. Cena dobírky souhlasila s fotoaparátem. Co
mi hrozí, pokud budu vyčkávat jestli si toho vůbec
všimnou a kontaktují mě. Jak mi mohou prokázat co v
tom balíku skutečně bylo,
když papírově to bylo vpořádku podle objednávky.
Když na mě budou tlačit tak bych jim to asi vrátil, nebo
zaplatil cenu toho lcd tv. hrozí mi i tak nějaký postih ?
A pokud jim to budu posílat zpátky balíkem a oni pak
mohou tvrdit, že balík jim přišel, ale byly v něm např.
dvě cihly, jak jim prokážu naopak já, co v tom balíku
bylo. Není lepší si dohodnout aby si pro to osobně
přijeli a podepsali mi převzetí ? Není mi ještě jasné na
čem mohou stavět a dokázat, že tam ta tv opravu
fyzicky byla, každopádně tam mají pěknej
,,nepořádek,, ,nebo možná ,,omyl,, některého ze
zaměstnanců, který si chtěl ulít tv pro sebe a omylem
to poslal mě. Mohl bych to považovat za bonus k
objenávce. Foťák stál 5500,– a cena tv je 4700,–.
Děkuji
Pavel

Nejlepší odpověď
mosoj

Co chcete? Abych rozřešil vaše svědomí.
Pokud to byl dárek je to v pořádku. Pokud to byl omyl, nějaký prostý prodavač to zaplatí.
Stačí jeden telefonát. Srovnat se s tím ale musíte sám. Trošku jiné je to když o tom nevím.
Podnikám. Ale s vámi bych obchodovat nechtěl.

Další odpovědi
Michal Kole

Neobjednané zboží se vracet nemusí. V tomto případě se asi jedná o omyl a né o nevyžádanou zásilku, takže by bylo lepší poslat „echo“.

cukrar

chcete (ne)slušné rady, čekat a pokud se ozvou tak vrátit? Nebo tvrdit, že v balíčku byl uvedený dárek DVD?
nenavádím Vás k ničemu, jen se ptám.

skorcovaz

Teď Vás na nic nenavádím, já jen, že kdyby šlo o mne, nemají mi to jak dokázat.. Kdyby mne kontaktovali e-mailem, neodpovídám, pač jsem zaneprázdněná a kdyby mi volali a já to nedopatřením zvednu, zapírám. Řeknu, že tam byl jen foťák a žádná LCD TV a že mi tam nepřibalili ani slíbené DVD a že můžou být rádi, že jsem to nereklamovala jako nekompletní zásilku. S reklamací se mio nechtělo zabývat, protože jsem pracovně moc vytížená a nemám na takové zdržování čas..