mandat

Co měl společného Miloš Frýba se skinheady?

Nejlepší odpověď
marci1

Byla to recese skupiny Orlík. Album Orlíku byl nahráno v roce 1990. Oi! (Miloš Frýba for president) a druhé v roce 1991 s příznačným názvem Demise! Název prvního alba vznikl díky televiznímu hlasateli Miloši Frýbovi, který byl pro některé skinheady díky své plešaté hlavě důvodem k nebývalému veselení. Dokonce mu založili fanklub, nicméně Frýba jejich recesi nikterak nepochopil a ani jednou nepřijal pozvánku na moderování slavnostních večírků. Obou alb se prodalo cca 180–200 tisíc kusů a tím si Orlík zajistil nesmrtelnost. Díky této kapele se začalo zpěvákovi Danielu Landovi přezdívat praotec skins v Čechách. Skupina se stala legendou na české hudební scéně Oi! a zůstala jí až dodnes.
http://skinhe­ad.name/kultu­ra/legenda-jmenem-orlik/

cochee

marci1: tvůj zdroj kecá, v tom základním: že totiž Miloš Frýba měl plešatou hlavu. Nikdy NEMĚL, dokonce ani jako starý pán před svým úmrtím v r. 2010, pleš… http://www.go­ogle.cz/search?q=mi­lo%C5%A1+fr%C3%BDba&cli­ent=firefox-a&hs=X1q&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=o­hIuU6GVAqPV4AS­t94CACQ&ved=0CDEQ­sAQ&biw=1680&bih=900 Pravým důvodem, proč si ho Orlík vzali „na paškál,“ bylo to, že M. Frýba působil (a i jím byl) jako seriózní pán bez skandálů, všemi oblíben, tak měl podle nich vypadat kandidát na prezidenta.