Banán94

co mě všechno čeká od osmnacti ?

co mě všechno čeká od osmnacti let , co se týká úřadů ? co budu všechno Vyplňovat , jak se přihlasím na „pracák“ a pod. ?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože dovršením 18 let se stáváš plnoletým, tak tě čeká především právní a trestní odpovědnost za tvé chování. K tomu ale nic vyplňovat nebudeš.
Než dokončíš své vzdělání, tak tě nemá proč zajímat sociální a zdravotní pojišťovna, protože zálohy za tebe bude nadále platit stát. Až dokončíš vzdělání, nastoupíš do zaměstnání a budeš podepisovat pracovní smlouvu a platový výměr (někde i hmotnou odpovědnost a potvrzení o proškolení k BOZP). Zaměstnavatel po Tobě bude chtít doklad o ukončeném vzdělání (výuční list, maturitní vysvědčeni, doklady o absolvování různých kurzů aj). U každého dalšího zaměstnání již bude třeba doložit životopis a „Zápočtový list“ (doklad o odpracovaných dobách).
Když se ti nepodaří sehnat práci, tak teprve potom se po ukončení statusu studenta budeš hlásit na úřad práce. Měl bys to zvládnout nejpozději do týdne.
Na úřadě si zvolíš předvolbu registrace do evidence uchazečů o zaměstnání. Vše potřebné ti zde úředníci vysvětlí. Moc se na to netěš, ono není žádnou lahůdkou být bez práce a bez peněz.
Takže doufám, že závěr je ti jasný – v 18 letech nemáš žádné formuláře k vyplňování, které by souvisely s dosažením plnoletosti.

Další odpovědi

Vubec nic se nemeni… jen ses zase o neco bliz smrti.

Na pracak se prihlasis az ti skonci status studenta.

BENYTA

Nejšílenější je,že v tomto věku uvažuješ hned o pracáku – tím myslím,kam nás PRAVDA A LÁSKA dovedla,ne tebe konkrétně. Mě bylo 18 za totáče, takže jsem taky razila heslo NO FUTURE. Si nevybereš…

Nerevarin

Především můžeš legálně chlastat a zaplaťpánbůh nemusíš rukovat do Vietnamu.
Doplňuji:
Ohledně toho pracáku. Nejdříve si tam musíš vyzvednout formulář, který najdeš většinou na příslušném stojanu. Ten vyplníš věcma jako jméno, adresa, vzdělání apod. Já to vždycky vyplňoval doma v klidu, ale to je na tobě. Pak se vrátíš, u automatu na pořadová čísla zvolíš položku něco jako „nově registrovaní“ a vytáhneš si pořadové číslo. Pak čekáš a nakonec tě přidělej k nějaké úřednici, které pak ty vyplněné papíry dáš. Takhle nějak to chodí, ale možná se to místama líší.

dnb

Když se zadaří, místo pracáku přejdeš hned do nějakého zaměstnání a tím si ulehčíš práci od vyplňování bůhví jakých formulářů

led

Jediné, čo je isté a nevyhnutné je koniec života. Ale netreba to brať až tak tragicky, ale treba ten pristor medzi súčasnosťou a budúcnosťou rozumne využiť. Dovršením 18. rokov sa stanete pplnoletým so všetkými právami a povinnosťami (okrem práva byť zvoleným prezidentom, na to si treba ešte pár rôčkov počkať), to znamená aj s plnou zodpovednosťou za svoje činy.
V prvom rade treba myslieť pozitívne – to znamená hľadať a nájsť si prácu. Ak si človek sám nepomôže, nik ho do práce nebude nútiť, ani pracák. Pracák nie je určený na hľadanie práce, ale na pomáhanie pri hľadaní práce. To si treba uvedomiť. Takže najprv treba obísť prípadných zamestnávateľov aj oznamy na pracáku o voľných miestach a to čo najskôr, nie až po skončení školy a prázdninách. Myslieť na pomoc od pracáku, či od iných, je tá posledná možnosť.
Kto zaváha, spať ide hladný.