dnb

Co mě to dělá?

Napíšu někomu odpověď, odešlu ji a místo toho se tam objeví číselné nesmysly nebo chybí písmena. Už my to začíná lízt na nervy. Neví někdo čím to je?
Doplňuji:
Ano tady na odpovědích, nikde jinde to nedělá. Připojuji se s PC, WINDOWS XP, Prohlížeč OPERA. Zkoušel jsem IE, tam mi to dělá taktéž. Nemůže to být třeba tím starým Windowsem? Nechci ho ještě rušit, mám na něm něco rozjetého…

Odpovědi
gecco

K Doplnění – „starým Win“ to není určitě…
😉
Problém je ve změněné CP (kódové stránce), ale nedokážu říct, jak tuto chybu najít/odstranit…
Nainstaloval jsi něco nového?

ivzez

Tady na Odpovědích?
Z jakého zařízení se připojujete
a jaký máte OS + prohlížeč?
Doplňuji:
Nemyslím, že by to bylo OS. Windows XP používám také, prohlížeče
střídavě Operu a Firefox a nikde se mi nic podobného nestává …

Nemělo by to být ani instalací nových programů,
ty by do kódování neměly zasáhnout.

Spíše bych se podívala, co jste v poslední době
odinstaloval (něšlo o nějakou součást systému?).

Děda Louda

Nemáš zapnutý NumLock?

dnb

gecco > spíš jsem plno věcí odinstaloval, ale už ani nevím co, bylo toho moc. Naposledy jsem si nainstaloval booru WebCam, Logitech Quick Cam a Zoner gif animátor. Myslíš že to může být tím?

ivzez

Máte správně nainstalovánu češtinu?
Co se Vám zobrazuje dole v liště?
Nemáte náhodou přepnuto na anglickou klávesnici?

dnb

Dole v liště mám klasicky CS (Čeština), co jsem odinstaloval, nevím. Vím jenom to, že na jiných serverech žádný problém nemám.

dnb

Co je to ta anglická klávesnice?

ivzez

Kdybyste měl přepnuto na anglickou klávesnici, měl byste v liště „EN“. Takže ani v tom to nebude. Není to ani v samotných Windows (XPčka používám také). Ještě mne napadá, že já sem na Odpovědi chodím s vypnutým java scriptem. Nedostanu se sice ke všem možnostem (nemůžu zde vyhledávat a nevidím, kdo hodnotil odpovědi), ale zato mám Odpovědi bez reklamy a rychlejší než s java scriptem …

dnb

No já si myslím, že tím JavaSriptem to asi nebude, to by ho museli mít vypnutý asi všichni uživatelé, pač nikdo jiný si na podobný problém nestěžoval. Je možné že jsem odinstaloval nějakou sadu dll. a od té doby mě správně nefunguje ani google (zobrazuje se ve staré verzi i přesto, že mám JavaScript zapnutý)

ivzez

Také bych to viděla spíše na odinstalování něčeho systémového. Jenže to byste pravděpodobně neměl problém jenom s Google a s Odpověďmi …

dnb

Také že ne, začali mi hrozně často naskakovat chybová hlášení s různých webových adres. Chybové hlášení o chybějícím nebo poškozeném souboru a řada bůh ví jakých HTML znaků a kódu, kterým stejně prd rozumím. Vždy se mě Opera „jakoby“ zavře, objeví se to hlášení o chybě s volbou „odeslat hlášení“/ „neodesílat hlášení“, to zavřu a Opera zase naskočí v místě, kde jsem skončil. Když pak tu samou stránku otevřu třeba na druhý den, tak už to chybové hlášení nenaskočí, pro změnu naskočí zase na jiné, většinou na té, kterou jsem ještě nenavštívil. Podle mě bude nejlepší (jak radíte u té druhé otázky) Operu odinstalovat a nainstalovat znovu. Pak se uvidí.

dnb

Zda-li se jedná o chybějící soubory samotné Opery, při instalaci by se měli nainstalovat opět všechny a tím by zmizel problém. Pak bych tedy netušil, jak by jsem se k takovým souborům dostal? Odinstalovával jsem pouze plno přebytečných programů, které mi akorát užírali místo na mém poměrně nízko-kapacitním HDD.

ivzez

Při instalaci Opery se pravděpodobně některé knihovny a/nebo soubory nainstalovaly do systému. Pak jste mohl nainstalovat další programy, které pravděpodobně přepsaly původní knihovny a soubory. Při odinstalování pak odinstalační program zřejmě smazal i přepsané soubory, proto teď mohou chybět …

  • ––

Zkuste Operu nainstalovat jako portable verzi:
Po spuštění SETUPu vyberte „Volby“, v následném dialogovém okně od/zaškrtejte, co potřebujete. Vyberte adresář, kam ji chcete nainstalovat, a zvolte „samostatnou instalaci“ – pak by si Opera měla vše nainstalovat do svého adresáře. Já takhle mám Operu nainstalovanou už několik let, po každé přeinastalaci Windows stačí na ni jen kliknout a normálně funguje.

U častěji používaných programů se snažím sehnat verze portable, nebo si cestu k programu upravím v souborech INI, DAT, CFG apod. Nejde to u všech, ale zrovna u prohlížečů by to neměl být problém.

[To okénko by tady mělo být větší!! Vůbec nevidím, co jsem napsala, snad to bude k přečtení.]

dnb

Napsáno vynikajcně, však kolečkem se ten text dá posouvat. Jinak odinstaloval jsem Operu a hned poté mi to nabídlo „je čas na aktualizaci Opery!“, tak jsem na to klikl a nainstalovala se mi Opera 25.0. Má sice trošku odlišné ovládání, ale vše funguje bez problému, včetně těch odpovědí, testoval jsem u jedné ze starších otázek. Jediné co u tady této verze můžu vytknout je nefunkčnost rychlého přístupu, ale ten mi nějak obzvlášť nevadí. Jinak ještě jednou děkuji za rady.

ivzez

Jsem ráda, že se to podařilo.

U Opery od verze 15 mi vadí právě ten rychlý přístup a horší práce s oblíbenými položkami (asi se na to dá zvyknout, ale mně to vadí).

  • ––

Vím, že se v okénku dá rolovat, ale pro kontrolu radši vidím celý text, při čtení po pár řádcích mi snáze něco unikne.