Nechápavé

Co me ceka na 15ti lete preventivni prohlidce?

V pondeli jdu k doktorce na prohlidku a nevim co me tam ceka bude to jako 13ti leta atd?
Nebo se tam budu muset vyslict do naha atd? To v zadnem pripade neudelam…;)Aby se na me nejaka stara doktorka divala…Pff

Nejlepší odpověď
marci1

" Obsahem všeobecných preventivních prohlídek dětí v 15 letech věku je

  1. celkové vyšetření a aktualizace anamnestických údajů podle odstavce 1 písm. a), kontrola, popřípadě doplnění chybějícího očkování v rozsahu stanoveném právními předpisy upravujícími očkování proti infekčním nemocem (zákon č. 258/2000 Sb.),
  2. zjištění hmotnosti a výšky dítěte, zjištění indexu tělesné hmotnosti a posouzení růstu dítěte podle růstových grafů z důvodu odhalení případné podvýživy, nadváhy nebo obezity,
  3. kompletní fyzikální vyšetření včetně prohlídky kůže a sekundárních pohlavních znaků,
  4. vyšetření moči diagnostickým papírkem,
  5. vyšetření krevního tlaku a pulzu,
  6. vyšetření zraku,
  7. vyšetření sluchu, řeči a hlasu,
  8. vyšetření dutiny ústní, stavu chrupu, popřípadě doporučení stomatologického vyšetření,
  9. celkové zhodnocení stavu a vývoje dítěte, poučení vztahující se ke zdravotním rizikům a důsledkům souvisejících se sexuálním životem včetně poučení o chráněném sexu, u dívek případně doporučení gynekologického vyšetření, zejména pokud ještě není menstruace, a poučení o možnosti očkování proti karcinomu děložního čípku,
  10. zhodnocení rizik do dalšího života vyplývajících z rodinné i osobní anamnézy a vyjádření k pracovnímu, případně studijnímu zaměření; u osob se zdravotním postižením vyjádření k omezení přípravy na pracovní uplatnění a k pracovní schopnosti.

http://www.ole­cich.cz/preven­tivni-prohlidky-u-praktickeho-lekare-pro-deti-a-dorost

Další odpovědi
setapouch

Ceka te totez, co x tazatelu pred tebou. Fakt je takovy problem precist si starsi odpovedi?

gecco

…„Aby se na me nejaka stara doktorka divala…“…
LOL
Neboj, vona tě neukousne, ta už takovejch ptáčků viděla…
😁