Co mě čeká, když jsme zjistila,že od června 2010 mi vyplácí zaměstnava.větší mzdu.Špatně daná plat,.třída i tarif

Nejlepší odpověď
Conchus

Ze zákona se plat nemusí vracet. Asi bude potrestán ten, kdo udělal chybu a vám dají možná výpověď, budete-li trvat na svém. Ve slušných firmách se lidi dohodnou a buď vám třídu přiznají nebo peníze vrátíte. Nedoporučuji být příliš usilovný, dohoda je vždy pro obě strany méně bolestná.

Další odpovědi
mosoj

A víte to jistě ? Není to jenom nedotažené jednání ze strany zaměstnavatele?

Peníze sice vracet podle zákona nemusíte, ale vrátí je za vás ten kdo se spletl ( záleží ale na zaměstnavateli). Pokud je to větší částka, dělalo se to nějakými menšími srážkami ze mzdy.