jarní VLK

co mam udelat z dynamem abych na kole mohlmyt radio

dynamo hazi + – podle toho jak rychlese toci . viz na spotrebicich 50 Mhz . Ale jak to stridani vipnout jenom + a – . Nebo jak snim nabyt nejakou baterii z baterie do radia to uz pujde . Kdyz je clovek na cestach na kole tak se v dalce nudi a mobil ci volkmen ci MP3 se dost rychle vibiji ale takhe by to bylo ekologicke poradte jak koli hau hau VLK

Odpovědi
mosoj

Nemáš dynamo, ale alternátor. Je třeba proud usměrnit diodovým můstkem.Pak můžeš napájet přístroj nebo nabíjet AKU, samozřejmě musíš brát ohled na napětí přístroje a alternátoru. U nabíjení AKU rozdíl v napětí tolik nevadí.
Doplňuji:
Mám dojem že od určité doby jsou na kole alternátory. Takže to co píšeš bude pravda.

marek.29

Jestli jde oddělit ten + a – drát tak je rozděl, kup 2 dynama a máš jedno co ti svítí furt v + a druhý furt v – . Jinak kvalitní mp3ka (nejlépe Apple iPod), nebo kvalitní mobil vybiješ hudbou ta 6–7 hodin.. to na tom kole dřív chcípneš než se ti vybije :D mmj. dojet do města s rádiem hrajícím nahlas připadal bych si přinejmenším jako pako..