Martina44

Co mám udělat, když musím stát (asi 10 min) v autě a nechci celou dobu držet spojku?

kamarád mi radil, že mám zařadit neutrál a zatáhnout ruční brzdu
motor vypínat nechci..
myslím situaci, kdy jsem před semaforem a je tam červená a trvá to dlouho
děkuji,zatím jsem jezdila jen na vesnici, kde nic takového nemáme.. :(

Nejlepší odpověď
Alesh

vyřadit = dát neutrál a následně pustit spojku
Pokud stojíš někde déle než cca 10 sekund, pak se vyplatí motor chcípnout. Na křižovatce budiž, že je to pak trochu stres, ale třeba na šraňkách to rozhodně je dobré.

Další odpovědi
gecco

Vyřadit!!!
Tedy „zařadit neutrál“…!!!
A šlápnout na brzdu (zatahovat ručku je nesmysl – ten kamarád je asi ´divnej´)…
___
Pokud budeš denně stát „10 minut“ na spojce, vylágruješ ložisko…!!!
___
Tvým autem bych nechtěl být…
😉

Kiklopofoun

Zařaď jedničku a dej ruční brzdu. Pak odbrzdi a jeď ;)

zelí

Jestli nemáš nové auto, tak si ho takhle dost rychle zničíš. Ani v novém autě bych na spojce 10 minut nestál. Vyřaď a mysli hlavou. Není důvod mít zařazeno, když stojíš.

anonym

i když přijedu na světla, tak dám neutrál. nejhorší je stát na spojce do kopce, to si spojka chrochtá

lexx

kamarád Ti radí moc dobře ale 10 min. čekat na zelenou…tomu nevěřím

led

Nestáť na plyne, ako to občas vidíme na červenej…
1 – vyradiť rýchlosť, zaradiť neutrál
2 – motor na volnobehu
3– a prirodzene držať stlačenú nožnú brzdu, aby vás ten za vami neposunul do križovatky
toto si ešte z bicyklovania pamätám

cochee

@gecco: taky zatahuju ruční – nemám rád, když stojím na červené a do očí mi několik desítek sekund pere ostré červené světlo ze tří brzdovek přede mnou stojícího. Tak to nedělám ani já tomu za mnou. Nepřipadá mi to divné. Divní mi připadají týpci, co stojí na rovince, auto se ani nehne a oni přesto prolisovávají brzdový pedál podlahou auta.

led

Je to aj hra o čas,mnohí si dajú veget na červenú a až keď chvíľu svieti zelená odložia telefon, uvolnia ručnú brzdu (niekedy ani nie) a kým sa stíhnu rozbehnúť, majú zasa červenú.

odik

A ty snad poznáš, zda ten před tebou má automat? = nechávají rychlost a jen drží brzdu dokud nepadne zelená …

cochee

Ano, to by byla akceptovatelná výjimka. Samozřejmě nepoznám. Jaké je zastoupení automatických převodovek v českém automobilovém parku? 5%? Já mít vůz s automatem, i tak bych nestál na brzdě, ale přepnul na N.

Martina44

Alesh: děkuji moc :)
lexx : u nás se staví a máme 2 pruhy a jen jeden z nich je průjezdný a řídí to semafor a trvá to i 10 min i víc
gecco : nejsem až tak hloupá, abych stála tak dlouho na spojce, ještě jsem se v takové situaci neocitla, proto se ptám… ale toto by mě nenapadlo

cukrar

Martino, prosí, pochlubte se, kde je křožovatka s intervalem 10 minut čekání?

Proč tomu nevěřím?

odik

Vyřadit Vás nenapadlo? A jak jste dostala řidičák, tam se přece dělá i zkouška z techniky.