Co mam udělat když chci držet dietu jako že bych jedla jenom např.zeleninu ale stejně to nepomáhá…:-(

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jen si nekaž žaludek, jez častěji a malé porce normálního jídla.

Další odpovědi
Lenjička

Já za sebe osobně vím, že žádný diety mě nebaví. Nebaví mě ani moc cvičit. A přesto jsem zhubla 5 kg 🙂
Moje rada je: Mějte se ráda 🙂 Tělo vás nebude mít rádo, kdyý ho budete mučit. Řekněte mu: Dobře, budu na tebe hodná, ale ty za to nebudeš jíst jeden druh sladkého 🙂
Musíte si určit jednu potravinu – z těch zakázaných – kterou prostě nebudete jíst 🙂 Já jsem si zvolila čokoládu. Nejím oříškovou, bílou, sušenky s čokoládou, prostě nic. Když už to nemůžu vydržet, dám si čokoládový jogurt. Ale jinak to není zas tak těžké. Prostě když vás chytne chuˇna čokoládu, sahnete po něčem jiném 🙂 Tic tac, Haribo, jakákoli sladkost 🙂
Poslouchejte své tělo! Když cítím, že mám chuť na sladké, vím, že mám málo cukru. Dám si banán, nebo třeba trochu medu do čaje. To jsou taky cukry a navíc zdravé!
Už když si dáte denně o jedno jablko víc, budete mít ze sebe dobrý pocit a vaše tělo bude také spokojenější. Trávení se zlepší a efektivita spalování tuků bude taky účinná 🙂

Když budete vykonávat nějaký pohyb, uvědomte si, že vlastně zrovna posilujete 🙂 Soustřeďte se třeba když jdete do schodů na tempo, snažte se ho vydržet až nahoru 🙂 Když uvidíte mezi chodníky vyšlapanou uličku v trávě, řekně te si, že zdravější je jít po chodníku (a taky ekologičtější 🙂 )
Když si po malých kouscích zvyknete, že jablíčko je zdravé a chůzí se hubne, budete na to myslet a pochválíte se za to, budete šťastnější a zhubnete 🙂
To Vám slibuju 🙂

arygnoc

Jenom dieta nepomůže.
Chce to i pohyb a asi izměnu životního stylu.
Nemusíš chodit třeba fitnes, stačí např. tanec, procházky v přírodě, kolo, skateboard, prostě pohyb.
A častěji přijímat jídlo s nízkym obsahem cukru a tuků, víc balastních látek.
Zásadně nehladovět.

Podle nicku usuzuji, že na nějaké radikální diety máš času ještě dost, tělo prochází proměnou a energii potřebuje.
Skus navštívit dietology, ten ti poradí i s ohledem na věk.

sejtanka

zeleninou dosáhneš jedině jojo efektu,přibereš po skončení diety dvakrát tolik.Jez pravidelně aspoň 5krát denně,menší dávky a vyváženou méně kalorickou stravu,já tímto způsobem shodila Z 80ti na 65kg a držím si to.

venkovan

Jíst jen zeleninu pro mladého člověka ve vývinu není dobré. Schází mnoho živočišných bílkovin, minerálů obsažených v mase apod.
Takže pokud dietu, tak od všeho kousek v kalorické dávce která je pro daný věk doporučována a hlavně vše doplnit vhodným pohybem.
Mám pocit, že mohu s klidem za většinu kluků všech věkových skupin napsat, že se nám líbí víc holky se sportovním tělem (myšleno, že na postavě je vidět, že to není jen kost a kuže nebo kost a sadlo, ale určitá trénované svalstvo, s určitým množstvím tuků na určitých místech těla ženy, které potom dokáží udělat ženám smyslnou postavu), než obchodní zástupkyně výrobců špejlí, sirek, či bičů.
Nevím kolik kluků touží chodit s živým modelem skeletu člověka.
Mimochodem – štíhlost – hubenost je jen kšeft pro výrobce diet a dalších pitominek a mají dobře zmáknuté média aby lidem – hlavně holkám spolehlivě vymývali hlavu. A kolikrát plnoštíhlejší holky jsou v partě oblíbenější než nějaké „modelky“, protože mají kamarádštější povahu a jsou pohodovější než hlídačky joulů.

Terryle

To chce pozvolnější změnu – zdravěji, častěji a po menších dávkách jíst a trošku víc se hýbat. Třeba jenom chodit pěšky kus ze školy místo jezdit autobusem… Pokud nasadíš razantní změnu jídelníčku, tělo se „vyděsí“, co to s ním vyvádíš a buď ti bude najednou špatně (já se jednou hrozně naštvala a den, dva jsem jedla jen zeleninu, i když ji jinak skoro nejím – a bylo mi pak ještě týden zle + začala jsem mít brutální závratě), nebo sice zhubneš, ale pak to nabereš zpátky plus něco navíc. Já na „lepší“ jídelníček opatrně najela v zahraničí – mně se osvědčilo omezovat sacharidy (pečivo, těstoviny, přílohy obecně). Ne je vysadit, ale omezit – radši si dám větší kus masa, než hromadu brambor. A k tomu kousek zeleniny. A pořádná snídaně – když se pořádně najím ráno, mám pak menší hlad během celýho dne. Předtím jsem dost shodila kvůli nemoci, ale na maso-zeleninový bezpolívkový míňpřílohový stravě jsem to nenabrala zpátky, což je na mě hroznej úspěch, mám rozežraný tělo, co si syslí, co může… :)

tuCZek

bez pohybu si akorát zkazíš zdraví a stejně to nabereš zpět kdykoli jen trochu povolíš

ReHu

A nepomáhá to na co?
Chceš zhubnout? Pokud si myslíš, že to půjde pouze konzumací pouhé zeleniny, tak to ne. Jen si ublížíš.

BandiOl

Nejdřív otázka: Proč chcete držet dietu?
Máte alergii, nebo špatné trávení, nebo poze chcete zhubnout? Správná dieta může pomoci zregenerovat organismus, nesprávná může hodně ublížit. Poraďte se se svým lékařem. Případně se můžete podívat i na naše stránky, zda-li by Vám nepomohli přípravky z bylinek.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi