Maljian

Co mám udělat, aby boty přestaly zapáchat?

Byl jsem na výletě, pršelo a nateklo mi do bot. Už jsou usušený, ale pořád zapáchají. Byly dokonce v pračce, v mražáku..Zkrátka jsme to hledali, vyzkoušeli některé z rad, ale nic z toho nepomáhá.
Neporadí mi někdo prosím, co ještě vyzkoušet?

Nejlepší odpověď
iceT

Zkus do bot nasypat trochu jedlé sody,prý zápach odstrańuje.
http://www.pro­zeny.cz/magazin/by­dleni-a-zahrada/poradme-si/37388-tohle-vsechno-umi-jedla-soda-vypere-vycisti-mycku-a-odkyseli-telo

Další odpovědi
anonym

Na takovéto problémy používám TOP-GOLD s tea tree olejem. Postříkám důkladně zevnitř a nechám pořádně uschnout. U plátěné obuvi stříkám i zvenčí. Je-li ještě něco cítit, postup zopakuji.
Dobré také je postříkat nohy před obutím kterýchkoliv bot. Stačí si přečíst štítek na balení přípravku. Je třeba si uvědomit, že ve vlhkém prostředí se daří bakteriím, obzvlášť těm „nevoňavým“.

dvdk

Vem dežodorant a navoň to :) jinak možná někdy v létě znovu namočit do vody a hned nechat uschnout.

mosoj

Já předpokládám že tě smrdí boty po nedobrovolné koupeli a ne po smradlavejch kytkách.
Pokud to tak je, ujišťuji tě že pomůže jedině čas.

elektrikář

Na desinfekci bot jsou voňavé desinfekční spreje. V botách páchne rozkládajíci se bílovina z potu. Zkus je ještě namočit do roztoku chloramínu nebo Sava.