Co mám ted dělat?

dobrý den. koncem června jsem si objednala balík s filmy, knížkami, plakáty atd. problém je, že balík je už na poště jenže on stojí 2000 korun! nevím, jak to mám rodičům říct, aby mi to zaplatili. vím, že to byla chyba a oznámit jsem jim to měla dřív ale co ted? poradíte? děkuju

Nejlepší odpověď
kropitko

Syn si takhle loni objednal náboje(kuličky) na airsoft,přišel,u­dělal oči,blábolil něco o tom,že to už víckrát neudělá,no prostě bla,bla,bla..­....zaplatila jsem je,sice mi krvácela peněženka,ale měl z nich hroznou radost.....zkus a uvidíš,buď rodiče zaplatí a nebo ne,nic horšího se stát nemůže…vlastně asi dostaneš kázání,že se máš příště zeptat..:-D

Další odpovědi
Jahoda

To bylo opravdu chytré. Teď už je ale zbytečné hubovat.

Já mám taky na poště balík s filmy a knížkou (nemám tam nic jiného) a cena je 5 200Kč, takže jsem na tom hůře. Jenže já jsem dospělá, takže vím, že si to zaplatím sama. V Tvém případě bych to rodičům opatrně řekla. Pokud by ale nesouhlasili, nevyzvedávat. Ale POZOR! Za nevyzvednutý balík můžeš zaplatit tzv. STORNO poplatek! Tento poplatek je za to, že zboží kvůli Tvé objednávce objednávali, ale ty si ho nevyzvedneš. Není to sice u každého obchodu, ale tam, kde nakupuji já, je to tak udělané. STORNO poplatek může mít cenu až dvojnásobek Tvé objednávky. Tudíž, když Ty máš objednávku za 2 000Kč, můžeš zaplatit až 4 000Kč. Na to pozor. Koukni se pro jistotu v katalogu, či na internetu (podle toho, kde jsi objednávala), zda se takové poplatky platí.

Jinak, pokud toto budeš rodičům oznamovat, přeji hodně odvahy, protože já bych to asi nedokázala. Je hezké, že si uvědomuješ, že to byla chyba to rodičům neoznámit dříve, ale teď už je pozdě… Takže hlavu vzhůru 😉

annas

Při objednávání čehokoliv platí – dvakrát měř, jednou řež. Dobře zvážit, budu-li na to mít. Řekla bych o tom rodičům, pokud je obsah zajímavý, ať mně půjčí s tím,, že jim peníze postupně vrátím.

Já vím, že balík nemusíte vyzvednout, ale připadá mně to nesolidní. My jsme teď rovněž posílali na dobírku balík na výslovné přání. Zásilku nám vrátila pošta po 14 dnech zpět, dotyčný ji nevyzvedl. Přišli jsme o Kč 180. Také se nám to nelíbilo, ale…

anonym

Nevyzvedavat,po dobe uloznosti poslou balik zpet .

SinceX

Teda, jestliže jsi věděla, kolik to bude stát neměla jsi si to objednávat. Jak tu bylo řečeno, nevyzvedávej a on balík „propadne“. Jestliže to chceš, tak se zeptej rodičů na peníze a slib za to, že si to odpracuješ.

ReHu

Asi bys to rodičům říct měla, protože když ten balík nevyzvedneš, odešlou ho zpět, tu dopravu zaplatí ten, kdo ti balík poslal. A to si myslím, nezaslouží, aby doplácel na to, že jsi nepřemýšlela při objednávání.
Třeba se s rodiči nějak domluvíš.

anonym

rodicum to rekni,omluv se a domluv se ze priste uz takovou hloupost neudelas,kazdy muze udelat chybu,hlavni je ze si ji uvedomis