Láála

Co mám dneska udělat k jídlu? musí to být jednoduché, rychlé a hlavně dobré! :D

Doplňuji:
WOW… super tipy, moc jste mi pomohly díky. Moc nám jídla chutnala. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Mám moc ráda plněné palačinky. Na slano jsou snad ještě lepší než sladké. Stačí naplnit je špenátem, párkem, uzeninou, sýrem – prostě podle chuti a podle zásob (co dům dá). K tomu stačí zeleninový salát. Je to syté a rychlé jídlo. Nebo ještě takhle jako skutečnou rychlovku si občas udělám vaječnou omeletu s oblohou (cibule, plátkový sýr, šunka nebo anglická slanina, zelenina).

Další odpovědi
Anna007

Úplně nejrychlejší a co každýmu chutná : 1) dát vařit sáček rýže

  1. mezitím než se ta rýže uvaří : asi 200 g mletýho masa smíchat s kořením do mletých mas, osolit, a opéct na tý cibulce asi 5 minut, lžící tak nějak rozkouskovat. Zalít trochou kečupu a trochou vody, malinko osolit a osladit a dusit, než se uvaří rýže.

Manželovi ještě chutná do toho kousek červené papriky na kostičky. Má to být taková polohustá omáčka, ničím se nemusí zahuš´tovat, protože to zahustí cibule a ten kečup. To mletý může být jakýkoliv, mě to nejvíc chutná ze samotného hovězího. A ten kečup – vždycky využiju zbytek v lahvi od kečupu, to zředím trochu vodou, aby se to jako vypláchlo 🙂

lucik_k

Doporučuji nějaké stránky s recepty, třeba tady http://www.zdrava-kucharka.cz/ka­tegorie/zdrave-recepty/ nebo http://www.ape­titonline.cz/. Najdeš tam i spoustu jednoduchých jídel :)

bolak

Co smaženej chleba vobalenej ve vajíčku. s hořčicí, cibulí a strouhaným sejrem?

A nebo neuvařa nic, lidi budou mít hlad a ty budeš nejlepším kuchařem.

(mám spoždění jenom tři dny, to jde)

iceT

Pro kolik lidí?Jaký máš rozpočet?
Tak třeba plněný chleba-z krajíce chleba vykrojíš střídku tak,aby kůrka zůstala neporušená,střídku i kůrku dáš opéct jako topinku,ale nespálit,do kůrky vlož plátek šunky,zalej rozkvedlaným vejcem,do vejce dej plátek sýra,přiklop střídkou opečenou stranou dolů,nechej ještě opéct a pak obrať a nechej ještě opéct.Na talíři můžeš ozdobit cibulí,nakládaným okurkem,rajčetem a hořčicí.Sůl a pepř se taky hodí.
Je to taková honosnější vaječná topinka.
Doplňuji:
KláraK …a smažit nee?:-)

Klára K.

no, záleží, k jaké příležitosti, ale můžeš udělat asi to nejzajímavější jídlo: (ne, není to sushi) Vegetariánské řízky. Neboj, není to žádná drahá záležitost, ani žádná sója v tom není, prostě to vypadá jako řízky, chutná to jako řízky, dělá se to podobně jako řízky, ale nejsou to řízky.
Potřebuješ:
Přibližně půl sáčku nudlí do polévky
dva litry mléka, záleží, jak jsou ty nudle velké
sůl (ta není nutná, ale dá tomu šmak)
a samozřejmě vše ostatní, co k trojobalu patří.
Mléko dáš do hrnce a počkáš, až bude vařit, přitom ho průběžně solíš podle chuti. Až mléko začne bublat, vysypeš do něj nudle. Plamen pod hrncem stáhneš na mírný a vařečkou mícháš nudle v mléce. Asi tak za půl nebo jednu hodinu (záleží, kolik toho máš) jsou nudle nabobtnalé a celé je to taková hmotička. Zkontroluješ, jestli v hrnci neplave ještě nějaké mléko, a pokud ne, vyleješ hmotu na předem připravený plech s pečícím papírem. Hmota je většinou docela horká, a tak doporučuji si připravit i misku se studenou vodou, kam si budou moci Tvé prsty odpočinout. Hmotu rozpatláš po plechu tak, aby vznikla asi jeden cm tlustá vrstva a dáš to na několik hodin odpočinout na balkon, za okno, prostě někam do zimy (správně by se mělo na celou noc, ale to by to potom nebylo rychlé. 🙂 ).
No, a až to ztuhne, rozkrájíš to na příslušně velké kostičky a obalíš v trojobalu.
KONEC, a pokud se někdy rozhodneš vařit tohle, řekni, jak chutnalo 🙂

terry

Mé oblíbené :

  • palačinky se špenátem
  • slaný závin z listového těsta (to mám v mrazáku v záloze a plním, co doma zbyde ( potřu kečupem, gril.koření, cibule, sýr, šunka, salám, …)
  • kuřecí na kousky hodím na pánev a zaliju franc. omáčkou, do toho přidám na konec ananas.kompot (bez šťávy). Příloha rýže